Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sukcesy uczniów Gimnazjum nr 3

Poniedziałek, 24 marca 2014, 11:29
Aktualizacja: 11:31
Autor: red.
Świdnica: Sukcesy uczniów Gimnazjum nr 3
Fot. użyczone
Aż trzech uczniów Gimnazjum nr 3 w Świdnicy zostało laureatami konkursu historycznego "Historia Oxford plus". Konkurs obejmował zagadnienia od starożytności do współczesności i dotyczył najważniejszych wydarzeń w historii. Aleksander Ingram, Jakub Marcinkowski oraz Jakub Zaremba – wszyscy z klasy IB wykazali się bardzo dobrą wiedzą historyczną i pokonali konkurencję z innych szkół.

Godne podziwu jest to, że chłopcy mimo intensywnych treningów piłki ręcznej bez problemu radzą sobie z nauką i w obydwu dziedzinach osiągają sukcesy.

10 marca w Zamku Książ odbył się z kolei konkurs plastyczno - historyczny " Zamki, dworki i pałace aglomeracji wałbrzyskiej". Konkurs składał się z dwóch części - wiedzy o historii i plastycznej. Część historyczną reprezentowało sześciu uczniów Gimnazjum nr 3: Aleksandra Wyroba kl. 3a, Dominika Milanowska kl.3a, Patrycja Pałka kl. 3b, Martyna Dydyk kl. 2a, Justyna Kutyło kl. 2a, Dawid Torbus kl. 2b. Tuż za podium uplasowała się Aleksandra Wyroba. Wielkim sukcesem może jednak szczycić się Katarzyna Rzeczkowska z kl. 3 a, która w części plastycznej - za akwarelę zamku Nowy Dwór - zajęła 1. miejsce.

Wycieczka do Warszawy - wygrana
W ramach III Żywej Lekcji Historii zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum nr 3 i Cinema 3D uczniowie G-3 wzięli udział w konkursie poetycko - literackim "II wojna światowa w oczach młodych". Magdalena Jończyk z klasy 3a recytowała wiersz Tadeusza Gajcy "Śpiew murów" a Agnieszka Kapłon zaprezentowała swój wiersz "Jestem". W czasie uroczystego seansu filmu "Kamienie na szaniec" 12 marca uroczycie wręczono nagrody. Agnieszka Kapłon została laureatką części literackiej i w nagrodę pojedzie na 3 dniową wycieczkę do Warszawy i Łowicza, połączoną ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group