Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sukcesy w drugim ogólniaku

Sobota, 4 lutego 2012, 9:01
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
Świdnica: Sukcesy w drugim ogólniaku
Fot. użyczone
Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pani Beaty Misiewicz, która jest nauczycielem biologii w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy z ponad 20 letnim stazem pracy.

Od wielu lat prowadzi koło biologiczne "Arnika", którego efektem jest coroczny udział dużej grupy uczniów II LO w Olimpiadzie Biologicznej. Corocznie prace badawcze uczniów II LO, które przygotowują uczestnicy jako obowiązkowe w przygotowaniu do etapu okręgowego, są wśród najlepszych i wyróżnionych na Dolnym Śląsku.
W tym roku wyróżniono 12 w tym az 3 z II LO: Maciej Wernecki, Maria Szczepańska, Joanna Rowicka.
Od roku szkolnego, z jej inicjatywy II LO współpracuje z Uniwersytetem Wrocławskim. Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej systematycznie biorą udział w zajęciach uniwersyteckich (Zakład Mikrobiologii i Instytut Genetyki), w tym laboratoryjnych.
Medal Komisji Edukacji Narodowej został wręczony podczas etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej, w styczniu tego roku we Wrocławiu.

21 stycznia br. odbyły się po raz czterdziesty pierwszy zawody okręgowe Olimpiady Biologicznej. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa, do etapu okręgowego zakwalifikowało się jedenaście osób – Adriana Bieniasz, Kamila Olszańska, Dominika Petryków i Joanna Rowicka – uczennice Pani Beaty Dratwy oraz Agnieszka Ciszak, Klaudia Kościelecka, Aneta Marczak, Iga Rok, Maria Szczepańska, Maciej Wernecki i Marlena Wołoszyn - uczniowie Pani Beaty Misiewicz.
Także tym razem mamy sukcesy, są nimi wyróżnione prace badawcze Maćka, Marysi i Joasi. Cała trójka prezentowała swoje badania przed komisją i zmagała się z pytaniami z zakresu biologii. Do zawodów okręgowych przystąpiło sto osiemdziesiąt osób, w tej grupie wyróżniono dwanaście prac a trzy z nich należały do uczniów naszej szkoły.
Podczas tegorocznej olimpiady nagrodzono nauczycieli biologii – opiekunów olimpijczyków. Wyróżniającym się pedagogom wręczono Medale Komisji Edukacji Narodowej, łącznie czternaście w całym kraju i trzy na Dolnym Śląsku. W gronie nagrodzonych znalazła się Pani Beata Misiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group