Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 895
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Super Główka”

Piątek, 15 listopada 2013, 11:57
Aktualizacja: 11:59
Autor: red.
Świdnica: „Super Główka”
Fot. użyczone
Już po raz siódmy w Szkole Podstawowej numer 6 w Świdnicy spotkały się same tęgie głowy z klas trzecich ze wszystkich świdnickich szkół podstawowych, a także szkół gminy Świdnica.

14 listopada odbył się VII Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy Klas Trzecich „Super Główka”, który wśród szkół od siedmiu lat cieszy się dużą popularnością. Nosił on tytuł: „Baśnie i legendy polskie”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Elżbieta Rasiewicz i Beata Winnicka Hul, a uczestniczyli w nim najlepsi uczniowie klas trzecich.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 dwuosobowych drużyn z następujących szkół:
• Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy
• Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy
• Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy
• Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy
• Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy
• Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy
• Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej
• Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy
• Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Bliżej Dziecka” w Świdnicy
• Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej
• Szkoła Podstawowa w Grodziszczu
• Szkoła Podstawowa w Pszennie

Najważniejszymi celami konkursu była popularyzacja polskich baśni i legend, rozbudzanie zamiłowania czytania książek i czytania ze zrozumieniem, rozwijanie zainteresowań przeszłością, tradycjami i obrzędami polskimi. Zadania konkursowe zostały tak ułożone, aby mobilizowały uczniów klas młodszych do zdobywania wiadomości z różnych dyscyplin wiedzy, wdrażały do samodzielnego korzystania z różnorodnych źródeł informacji, kształtowały umiejętności praktycznego stosowania wiedzy, a także doskonaliły umiejętność współdziałania w zespole.

Uczniowie w trakcie rywalizacji musieli rozwiązać 6 zadań, tematycznie związanych z baśniami i legendami zawartymi w zbiorze „Klechdy domowe” autorstwa Hanny Kostyrko. Rozwiązywali krzyżówkę, zaznaczali na mapie Polski miejsca związane z wydarzeniami z legend, na podstawie fragmentów baśni odgadywali ich tytuły, prezentowali swoje umiejętności matematyczne i układali z puzzli obrazki ilustrujące poznane utwory.

Rozwiązywanie zadań konkursowych dostarczyło dzieciom wiele emocji, radości i satysfakcji a także pozwoliło na uzupełnienie wiedzy o literaturze polskiej.

Po zmaganiach konkursowych na dzieci czekała niespodzianka – piękna prezentacja baśni „Złota kaczka” a także wesołe zabawy ruchowe przy muzyce, które przygotowały panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy z Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu 12 zestawów zadań konkursowych przyznała następujące nagrody zespołowe:
• I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy, którą reprezentowali: Alicja Rembisz i Tymoteusz Jaśków.
• II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy, którą reprezentowali uczniowie: Natalia Wieche i Stanisław Madziara.
• III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy, reprezentowana przez Martynę Pożogę i Jakuba Kurka.

Szkołę Podstawową numer 6 w Świdnicy reprezentowali uczniowie Natalia Chmielarska i Maksymilian Skóra.

Sponsorem konkursu był Urząd Miasta w Świdnicy i Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy. Wyróżnieni laureaci otrzymali dyplomy imienne, pięknie ilustrowane książki z baśniami i legendami polskimi, audiobuki, baśniowe figurki i toruńskie pierniki.

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy imienne, książki i upominki. Opiekunowie uczniów otrzymali dyplomy – podziękowania za trud włożony w przygotowanie zawodników.

Dla uczestników konkursu oraz ich opiekunów został przygotowany słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że uczestnictwo w konkursie pozwoliło na wprowadzenie dzieci w świat literatury rozumiane jako otwarcie na świat wartości, które zawiera literatura piękna oraz zwrócenie ich uwagi, że w otoczeniu człowieka jest zawsze miejsce dla książek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group