Czwartek, 18 lipca
Imieniny: Kamila, Karoliny, Szymona
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Super rada w super samorządzie

Wtorek, 21 lutego 2012, 9:23
Aktualizacja: 9:27
Autor: red
Świebodzice: Super rada w super samorządzie
Fot. użyczone
Młodzieżowa Rada Miejska Świebodzic, choć działa zaledwie dwa lata, jest jedną z najaktywniejszych organizacji w mieście i regionie.

W 2011 roku Stowarzyszenie Semper Avanti nagrodziło młodych rajców ze Świebodzic tytułem najaktywniejszej rady młodzieżowej na Dolnym Śląsku. W czwartek, 23 lutego, nasi zdolni samorządowcy odbiorą kolejne trofeum, tym razem wyróżnienie, w związku z podsumowaniem akcji „Super samorząd 2011”.
Tego dnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbędzie się gala akcji Masz Głos, Masz Wybór. Podczas uroczystości wręczona zostanie Nagroda Super Samorząd 2011 przyznana pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
–Nazwa nagrody nawiązuje do idei samorządu jako wspólnoty mieszkańców – mówi Joanna Załuska z Fundacji im. Stefana Batorego, koordynatorka akcji.
Nagroda jest uhonorowaniem osób i instytucji, które najskuteczniej promują ideę partycypacji i współodpowiedzialności wyborców oraz osób przez nich wybranych.
Konkurs miał na celu budowę dialogu pomiędzy mieszkańcami, a władzami samorządowymi, a w szczególności poprawę zaangażowania mieszkańców w sprawy gminy oraz skuteczniejszy przepływ informacji na poziomie lokalnym. Cele te można było realizować były na kilka sposobów, w Świebodzicach Młodzieżowa Rada Miejska zorganizowała m. in. kilka konferencji typu open space, na których były poruszane ważne dla miasta sprawy. Brali w nich udział samorządowcy: burmistrz, radni, przedstawiciele Urzędu, którzy odpowiadali na pytania młodzieży. Ważnym elementem akcji było wypracowanie podczas jednego z takich spotkań zasad komunikacji i współpracy w gminie Świebodzice. Młodzi radni współorganizowali także happening promujący zdrowy tryb życia i badania profilaktyczne.
MRM jest także nominowana do nagrody Kryształy i Kamienie 2011, w kategorii organizacje pozarządowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group