Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Świadczenia rodzinne złotówka za złotówkę

Środa, 6 stycznia 2016, 10:53
Autor: opr.red.
Kraj: Świadczenia rodzinne złotówka za złotówkę
Fot. www.dobromierz.pl
Od 1 stycznia 2016 r. zgodnie z nowelizacją ustawy o świadczeniach rodzinnych – świadczenia rodzinne będą wypłacane w wysokości różnicy między przysługującą kwotą świadczeń, tzw. "łączną kwotą zasiłków rodzinnych wraz z dodatkami", a wysokością dochodu rodziny lub osoby uczącej się otrzymywanego ponad kryterium dochodowe, czyli w wysokości pomniejszonej o kwotę, o jaką dochód rodziny przekroczył aktualnie obowiązującą kwotę uprawniającą daną rodzinę lub osobę uczącą się do zasiłku rodzinnego pomnożoną przez liczbę osób w danej rodzinie.

W przypadku gdy rodzina przekroczyła próg dochodowy (674 zł na osobę w rodzinie lub 764 zł dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem) do dnia 31 grudnia 2015 roku traciła prawo do świadczeń rodzinnych. Dzięki wprowadzeniu zmian świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodu. Za każde przekroczenie progu o 1 zł, łączna kwota świadczeń przysługujących rodzinie będzie pomniejszana o 1 zł. Jeżeli wysokość zasiłków rodzinnych wraz z dodatkami przysługująca danej rodzinie będzie niższa niż 20 zł, świadczenia te nie przysługują.

Osoby, które nie otrzymują świadczeń rodzinnych od 1 listopada 2015 r. z powodu przekroczenia kryterium dochodowego mogą w styczniu 2016 r. ponownie składać wnioski o ustalenie uprawnień do świadczeń rodzinnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group