Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Świadomy Junior" w Szkole Podstawowej „Bliżej Dziecka” w Świdnicy

Piątek, 19 października 2018, 7:19
Autor: red
Świdnica: "Świadomy Junior" w Szkole Podstawowej „Bliżej Dziecka” w Świdnicy
Fot. KPP Świdnica
Dzielnicowa Posterunku Policji w Słotwinie oraz przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu „HERB”, odwiedzili najmłodszych uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Bliżej Dziecka” w Świdnicy. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa w ramach realizacji programu „Świadomy Junior”.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych to priorytet dla świdnickich policjantów, tym bardziej, że dzieci to ta grupa, która szczególnie narażona jest na niebezpieczeństwa. By to zmienić, funkcjonariusze świdnickiej komendy systematycznie spotykają się z najmłodszymi i rozmawiają z nimi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dzielnicowa Posterunku Policji w Słotwinie st. sierż. Marta Balewicz spotkała się z najmłodszymi uczniami klasy 1 Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Bliżej Dziecka” w Świdnicy.

Wizyta związana była z realizacją programu „Świadomy Junior”. Mali słuchacze dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Dzielnicowa w trakcie spotkania przypominała dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.

Omówiła z najmłodszymi zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni w sytuacji, gdy nie ma chodnika.

Policjantka przypomniała również uczniom o konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

St. sierż. Marta Balewicz rozmawiała również o numerach alarmowych i sytuacjach, w których są wykorzystywane. Wyjaśniła też jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi.

Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba dzielnicowego i w jakich sprawach można zwracać się do policjantów z prośbą o pomoc

Na zakończenie spotkania przygotowana została największa niespodzianka i atrakcja dla najmłodszych a mianowicie wizyta przewodnika psa służbowego -mł. asp. Michała Derbicha wraz z jego czworonożnym partnerem o imieniu „HERB”. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia lekcji edukacyjnej, dotyczącej zasad właściwego zachowania w przypadku napotkania obcego zwierzęcia.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group