Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Świadomy Junior" w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy

Czwartek, 18 października 2018, 9:13
Aktualizacja: 10:14
Autor: red
Świdnica: "Świadomy Junior" w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy
Fot. KPP Świdnica
Dzielnicowa Posterunku Policji w Słotwinie st. sierż. Marta Balewicz odwiedziła najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a wszystko to w ramach realizacji programu „Świadomy Junior”.

Edukacja dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na kształtowanie się prawidłowych nawyków związanych z dbaniem o bezpieczeństwo własne jak i innych osób. Dlatego też funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy regularnie prowadzą spotkania dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Dzielnicowa Posterunku Policji w Słotwinie st. sierż Marta Balewicz odwiedziła najmłodszych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.
Mali słuchacze dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać uwagę i czego unikać. Z dziećmi omówiła również temat bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, na podwórku i w szkole.

Dzielnicowa w trakcie spotkania przypominała najmłodszym o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym oraz jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię, wskazując miejsca, w których przechodzenie jest zabronione.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowach, zadawały mnóstwo nurtujących je pytań wykazując się jednocześnie znakomitą znajomością przepisów ruchu drogowego, numerów alarmowych i sytuacji, które wymagają ich użycia. Niezwykle istotną częścią spotkania były rozmowy na temat noszenia odblasków. Policjantka przypomniała, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie bardziej bezpieczni

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group