Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1100
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świadomy wybór

Wtorek, 2 marca 2021, 15:16
Autor: red
Świebodzice: Świadomy wybór
Fot. UM Świebodzice
W imieniu dyrektor oraz grona pedagogicznego serdecznie zapraszamy ósmoklasistów do podjęcia nauki w Zespole Szkół w Świebodzicach.

Placówka oświatowa od ubiegłego roku (1 września 2020 r.) dzięki dużym staraniom Burmistrza Miasta Pawła Ozgi jest zarządzana przez Gminę Świebodzice. Od tego czasu zmieniła się diametralnie na dwóch bardzo ważnych płaszczyznach, tj. wizerunku, wyglądu oraz nauczania.

Wiele lat nieodnawiane wnętrza nabrały nowego blasku, klasy i pomieszczenia zostały wyremontowane, wyposażone w nowy sprzęt niezbędny do nauki. Przed kilkoma dniami w szkole została uruchomiona aula, wyposażona w siedziska oraz stoły do gry w piłkarzyki. Te wszystkie prace miały na celu podniesienie komfortu nauczania młodych osób.

Placówka oświatowa oferuje naukę w Szkole Branżowej I i II stopnia oraz Technikum. Zespół Szkół w Świebodzicach stawia przed sobą jeden z bardzo ważnych celów zdobycie dobrego zawodu przez uczniów. Szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ósmoklasistów oraz lokalnego rynku pracy, współpracuje z najlepszymi przedsiębiorcami z regionu. Dzięki praktyce realizowanej wyłącznie u przedsiębiorców uczniowie z łatwością odnajdują na rynku pracy i znajdują dobre zatrudnienie po zakończeniu szkoły.

Zespół Szkol w Świebodzicach gwarantuje: praktyki zawodowe u pracodawcy, przygotowanie do egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje, przygotowanie do egzaminu maturalnego, połączenie nauki teoretycznej z praktyką, nowoczesne metody nauczania, przestronne sale lekcyjne, nowoczesną bazę dydaktyczną, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zajęcia rozwijające zainteresowania.

Możliwości kształcenia oferowane uczniom:

Szkoła Branżowa I Stopnia (3 lata).
Szkoła Branżowa I stopnia szkoli w zakresie usług oraz produkcji.
Zawody z obszaru usług: piekarz, kucharz, fryzjer, pracownik obsługi hotelowej
Zawody z obszaru produkcyjnego:
operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, stolarz, elektryk.

Szkoła Branżowa II stopnia (2 lata)
Jest to kontynuacja nauki po Szkole Branżowej I Stopnia. Potrzebna jest do uzyskania wykształcenia średniego technicznego.

Technikum (5 lat)
Kierunek - Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
(tworzy reklamy, projektuje foldery i ulotki, opracowuje projekty graficzne, przygotowuje materiały do druku oraz obsługuje sprzęt drukarski).

Kierunek - Technik Informatyk
Tworzy bazy danych, strony internetowe, projektuje sieci komputerowe i administruje sieciami, Innowacje - gry komputerowe, E-sport.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu ze szkołą, tel. 531-213-896, zsswiebodzice.edupage.org

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group