Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1369
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Świat akwareli

Czwartek, 19 maja 2022, 15:02
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Świat akwareli
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Malowanie to jej wielka pasja. Szczególnie ukochała akwarele. I tę miłość widać w jej obrazach. Świdnicka malarka, Anna Maciejewska zaprasza mieszkańców naszej gminy do świata swoich akwareli. Od poniedziałku 16 maja jej obrazy można podziwiać w witrynie Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej.

Życie Anny Maciejewskiej, jak sama przyznaje, spina klamra dwóch pasji – malarstwa i miłości do zawodu nauczycielskiego. Świdniczanka ukończyła naukę z zakresu projektowania architektonicznego, jednak swoje skrzydła rozwinęła dopiero w zawodzie nauczycielskim. Jako pedagog stworzyła swój własny program nauczania z elementami arteterapii, który wykorzystała na zajęciach plastycznych i w pracy z uczniami dysfunkcyjnymi. Po dłuższej przerwie, i na dobre, powróciła do malarstwa w 2018 roku, zakochując się w akwareli, która, jak sama mówi, „dzięki kontrolowanej nieprzewidywalności pozwala na wypowiedzi artystyczne, doskonale wpisując się w nastrój towarzyszący podczas malowania”. Twórczość Anny Maciejewskiej to głównie tematyka przyrodnicza, architektoniczna, marynistyczna, postacie ludzkie i zwierzęta.

Prace autorstwa świdniczanki eksponowane były w zbiorowej wystawie akwareli w Galerii Fotografii (maj 2020 r.) w Świdnicy, w wystawie indywidualnej w Galerii Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie (sierpień 2021 r.) oraz w Wieży Ratuszowej w Świdnicy, gdzie można je obecnie podziwiać (kwiecień/maj 2022).

Akwarele świdniczanki stałe miejsce zajmują w Galerii Impuls w Podkowie Leśnej, w Biurze Informacji Turystycznej w Świdnicy, w mini galerii Instytut Piękna – Ella oraz w sklepie firmowym Fabryka Czekolady „Śnieżka”, dzieła można zobaczyć także w galerii „Artyści – Sztuka u Fryzjera” w Szczecinie.

Zainteresowanych twórczością odsyłamy także do profilu artystki na facebooku Piece of Ann oraz na Instagramie https://www.instagram.com/piece_of_ann.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group