Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 679
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Świąteczne kolędowanie za nami

Środa, 11 stycznia 2017, 10:33
Aktualizacja: 15:35
Autor: red
Dobromierz: Świąteczne kolędowanie za nami
Fot. UG Dobromierz
Za nami kolejna VI już edycja Koncertu Kolęd, organizowana w gminie Dobromierz wspólnie przez proboszcza Parafii w Dobromierzu ks. Andrzeja Walerowskiego, wójta Jerzego Ulbina oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

W Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu, nie tylko mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość wysłuchania przepięknych polskich kolęd, pastorałek i utworów świątecznych w wykonaniu kapeli góralskiej Trebunie Tutki. Gościem specjalnym koncertu był Biskup Świdnicki Ignacy Dec, który od kilku lat chętnie uczestniczy w tym uroczystym wydarzeniu oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Trebunie Tutki to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, tworzy Nową Muzykę Góralską, rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group