Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świąteczne konkursy

Sobota, 3 grudnia 2022, 9:21
Autor: red
Świdnica: Świąteczne konkursy
Fot. UM Świdnica
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jedne z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt w roku. Świdnickie instytucje kultury przygotowały mnóstwo ciekawych konkursów i serdecznie zapraszają do wzięcia w nich udziału.

Twoja świąteczna opowieść

Stwórz komiks i opowiedz nam swoją świąteczną historię – zachęcają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konkurs „Twoja świąteczna opowieść” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

- Ma on skłonić młodych ludzi do zastanowienia się nad tym, jak wyglądają przygotowania do świąt w ich domach, jakie towarzyszą im opowieści. Zabawa ma na celu rozwijanie wyobraźni poprzez ekspresję plastyczną oraz poszukiwanie inspiracji twórczej w relacjach rodzinnych – mówi Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

Atrakcyjne nagrody, w postaci bonów upominkowych do Empiku czekają na zwycięzców. Prace należy wykonać w formie papierowej lub elektronicznej i dostarczyć do 16 grudnia do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży MBP przy ul. Franciszkańskiej 18. Regulamin dostępny jest na stronie: www.mbp.swidnica.pl.

Przygotuj kartkę bożonarodzeniową

Młodzieżowy Dom Kultury do 6 grudnia czeka na świąteczne kartki bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci i młodzież. Prace plastyczne należy dostarczyć osobiście do siedziby MDK przy ul. Nauczycielskiej 2. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać ilustrację o tematyce świątecznej w dowolnej technice plastycznej (bez grafiki komputerowej).

A o szczegółach konkursu przeczytać można na stronie: https://mdk.swidnica.pl/kartka-swiateczna-boze-narodzenie-nowy-rok-2022/.

Stwórz Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową

Muzeum Dawnego Kupiectwa po raz dziewiąty ogłasza konkurs na „Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową”. Dotychczasowych osiem edycji konkursu spotkało się z dużym zainteresowaniem świdniczan. W IX edycji, podobnie jak w poprzednich, dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody rzeczowe, a zakwalifikowane prace będą tradycyjnie prezentowane na wystawie czasowej w salach Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Do zmierzenia się z tym plastycznym wyzwaniem, w którym oprócz elementów typowej szopki bożonarodzeniowej zawarte muszą być architektoniczne „akcenty” świdnickie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta. Oceniane prace mogą być wykonywane indywidualnie lub zbiorowo.

- Liczymy na udział dzieci i młodzieży szkolnej, jak również na szopki wykonywane w gronie rodzinnym. Mamy nadzieję, na liczny udział rodzin, które ze swoimi pociechami mogą stworzyć piękne dzieła, spędzając z nimi wspólnie więcej czasu – mówi Dobiesław Karst, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Prace należy składać do 7 grudnia w godz. od 10:00 do 15:30 w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www.muzeum-kupiectwa.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group