Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Świąteczne spotkanie

Wtorek, 31 grudnia 2019, 7:41
Aktualizacja: 9:44
Autor: red
Strzegom: Świąteczne spotkanie
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Corocznej tradycji stało się zadość. W piątek (27.12.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbyło się miłe, utrzymane w świątecznej aurze, spotkanie. Przybyli na nie tegoroczni absolwenci szkoły – matura rocznik 2019. Frekwencja dopisała.

O godz. 15.00 wszystkich zebranych gości powitał dyrektor Tomasz Marczak. Podziękował za trzy lata wspólnej, edukacyjnej przygody. Zapewnił również, że absolwenci będą zawsze mile widziani w swoim - jak podkreślił - liceum. Zapraszał ich do odwiedzania szkoły nie tylko na co dzień, ale i w trakcie ważnych, dla licealnej społeczności, wydarzeń: przedstawień, rajdów i apeli. Ważnym punktem świątecznego spotkania było odsłonięcia tabla upamiętniającego wszystkich absolwentów tego rocznika oraz dyrekcję szkoły i grono pedagogiczne. Wzięli w nim udział wszyscy przybyli, a oficjalnego aktu odsłonięcia tablicy dokonali dyr. Tomasz Marczak oraz wicedyrektor Ewa Tutka. Następnie spotkanie absolwentów upamiętniono wspólnymi zdjęciami w holu szkoły, na tle bożonarodzeniowego drzewka. Młodzież miała również okazję spotkać z byłymi wychowawcami: panią Kamilą Mazur (IIIa), panią Agnieszką Kowalczyk (IIIb), panią Joanną Durlik (IIIc). Absolwenci podzielili się informacjami na temat swojej dalszej drogi edukacyjnej. Niektórzy z nich opowiadali o pierwszej w życiu pracy. Nieliczni z kolei tłumaczyli, jak łączą naukę z pracą. Wypełnili ponadto ankietę, w której podzielili się swymi spostrzeżeniami na temat pobytu w liceum. Wspominali najlepsze wydarzenia z życia kulturalnego szkoły, a także projekty edukacyjne. Dzielili się wrażeniami ze swego codziennego uczniowskiego życia.

Najwięcej czasu absolwenci przeznaczyli na wspólne rozmowy. Organizatorzy spotkania przygotowali dla nich drobny poczęstunek. Mile spędzone chwile były pierwszym tego typu spotkaniem od ukończenia szkoły i rozdania świadectw maturalnych. Mamy jednak nadzieję, że nie ostatnim. Kolejne odbędą się podczas kolejnego zjazdu absolwentów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group