Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 525
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świąteczny jarmark zaprasza do niedzieli

Wtorek, 15 grudnia 2015, 6:50
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świąteczny jarmark zaprasza do niedzieli
Fot. www.swiebodzice.pl
W niedzielę, 13 grudnia, rozpoczął się w Świebodzicach, Jarmark Bożonarodzeniowy. Przez cały najbliższy tydzień, do 20 grudnia, w drewnianych domkach, stojących w Rynku, będzie się można zaopatrzyć w świąteczne wiktuały, ozdoby choinkowe, ręcznie wypiekane pierniki, zakopiańskie papcie, drewniane rzeźby, ale także żywą choinkę i wiele innych artykułów.

Atrakcją otwarcia świątecznego kiermaszu były zwierzęta w zagrodzie, które można było pogłaskać, występy dzieci ze świebodzickich szkół, a także pokaz kulinarny w wykonaniu finalisty 4. edycji programu MasterChef i na wieczorny finał - pokaz teatru ognia.

Jarmark wystartował zgodnie z zapowiedziami czyli o 13:30. Otworzyli go wspólnie Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz burmistrz partnerskiego Waldbröl Peter Koester, który gościł w Świebodzicach wraz żoną Rossi od piątku, 11 grudnia.

- Mam nadzieję, że mimo tej niesprzyjającej pogody będzie nam za chwilę bardzo ciepło i wszyscy poczujemy wyjątkowy, świąteczny klimat - witał mieszkańców burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

- Życzymy Państwu udanej, przedświątecznej zabawy, a już za tydzień będzie można na jarmarku kupić także regionalne produkty z naszego miasta - dodał burmistrz Waldbröl.

Jarmark rozpoczęły występy uczestników projektu pn. Songs about life, realizowanego przez Miejski Dom Kultury we współpracy z bliźniaczą instytucją w Lipsku. Później publiczność rozruszały dzieci z najmłodszych klas Szkół Podstawowych nr 2,3,4 oraz Zespołu Szkół Integracyjnych, które odśpiewały wesołe, świąteczne piosenki. Dla maluchów były także świąteczne konkursy, przygotowane przez Wydzial Promocji UM, a nagrody wręczał nie kto inny, jak Święty Mikołaj.

O godz. 15:00 rozpoczął się pokaz kulinarny w wykonaniu Kuby Łukaszonka, finalisty 4. edycji Masterchefa. Kubę gościliśmy już w Świebodzicach w listopadzie, a jego potrawy bardzo zasmakowały świebodziczanom. Młody kucharz przygotowywał świąteczne smakołyki w nowej odsłonie, a szczególnie przydatny okazał się pyszny, gorący kompot, który skutecznie rozgrzał wyziębionych świebodziczan.

Gdy zapadł zmrok, można było rozpocząć widowiskowy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy teatralnej.

Kolejne atrakcje jarmarku - 17 grudnia rusza bajkowy domek Świętego Mikołaja, a 19 grudnia będzie można pięknie spakować prezent pod choinkę. Dla najmłodszych wystąpią szczudlarze. Będą także przejażdżki na osiołkach.

Podziękowania dla ZGK Świebodzice sp. z o.o. za pomoc techniczną w przygotowanie jarmarku oraz dla MDK i OSiR Świebodzice sp. z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group