Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Światło pokoju

Wtorek, 22 grudnia 2020, 13:15
Autor: red
Gmina Świdnica: Światło pokoju
Fot. Gmina Świdnica
Podczas specjalnej uroczystości w Starczowie, harcerze chorągwi Dolnośląskiej ZHP odebrali płomień Betlejemskiego Światła Pokoju.

Płomień ten był rok rocznie uroczyście przekazywany podczas spotkania wigilijnego w świdnickim Rynku. W tym roku jednak ze względu na pandemię, spotkanie wieńczące Świdnicką Kolędę, której gmina Świdnica jest współorganizatorem, nie odbędzie się.

W związku z tym, komendantka Hufca ZHP Świdnica hm. Misia Pamuła oraz zastępca ds. organizacyjnych i kwatermistrzowskich hm. Piotr Pamuła, przekazują płomień osobiście na ręce włodarzy miast i gmin z regionu. W dniu 18. grudnia złożyli ten wyjątkowy podarunek na ręce wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek.

Każdego roku przekazaniu płomienia Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło przewodnie. W tym wyjątkowo trudnym roku, hasło brzmi ”Światło Służby” . Tymi słowami opatrzony jest także medalion, który w towarzystwie płomienia podarowali pani wójt przedstawiciele Hufca ZHP Świdnica.

Harcerze odwiedzą też parafie wszystkich wyznań. Każdy mieszkaniec ma także możliwość zabrania światła do domu, po odbiór druhowie zapraszają do siedziby hufca przy ul. Lelewela 18 z własnymi lampionami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group