Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w „Słoneczku”

Piątek, 3 kwietnia 2015, 10:51
Aktualizacja: 17:52
Autor: red.
Świdnica: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w „Słoneczku”
Fot. użyczone
2 kwietnia został uznany przez państwa członkowskie ONZ Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. ONZ oficjalnie zalicza autyzm do najgroźniejszych problemów zdrowotnych – obok AIDS, cukrzycy i raka.

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko” wzięło czynny udział w obchodach Światowego Dnia Wiedzy o Autyźmie, który jest obchodzony od 2008 roku i ma za zadanie uwrażliwianie społeczeństwa na problematykę związaną z autyzmem. Przedszkolacy i pracownicy ubrali się na niebiesko.

Podczas dzisiejszego warsztatowego spotkania dzieci mogły na własnej skórze przez chwilę poczuć to, czego codziennie doświadczają osoby dotknięte autyzmem. Wszyscy zgodzili się, że osoby z autyzmem napotykają mnóstwo trudności w codziennym życiu (m.in. odbiór za dużej ilości bodźców sluchowych, zaburzenie percepcji wzrokowej, zbyt słabe czucie taktylne). Dzieci miały okazję zrozumieć dlaczego osoby z autyzmem czasami zachowują się w tak nietypowy sposób. Mamy nadzieję, że dzisiejsze doświadczenia uwrażliwią ich na potrzeby innych ludzi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group