Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Światowy Dzień Walki z AIDS w Świdnicy

Środa, 29 listopada 2017, 13:02
Autor: red
Świdnica: Światowy Dzień Walki z AIDS w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
W piątek, 1 grudnia w auli widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy odbędzie się koncert zespołu Queen pt. „We are the champions”.

Te jedno z działań mające na celu przybliżenie młodzieży tematyki uzależnień. Wydarzenie to rozpocznie się wyświetleniem krótkometrażowego filmu, poruszającego wspomnianą problematykę. Przygotowany został on przez grupę filmową I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, pod nadzorem pedagoga, psychologa oraz specjalisty z zakresu uzależnień, Michała Krzosy.

Koncert rozpocznie się o godz. 11.00. Wezmą w nim udział dwudziestoosobowe delegacje ze wszystkich szkół publicznych w Świdnicy.
Tego samego dnia o godz. 16.00 przed głównym wejściem do teatru odbędzie się happening „Rock przeciw AIDS”. Jego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Impreza ta organizowana jest już od 17 lat, biorą w niej udział m.in. przedstawiciele Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świdnicy, Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego, Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz świdnickie media, które edukują lokalną społeczność w zakresie problematyki HIV i AIDS.

Przed happeningiem i podczas jego trwania uczestnicy Młodzieżowego Domu Kultury przypinać będą widzom czerwone wstążeczki - symbol solidarności z chorymi na AIDS, rozdawane będą także ulotki informacyjno-edukacyjne na temat tej choroby.

Działania animacyjne będą miały na celu uświadomienie uczestników happeningu w zakresie bezpiecznych zachowań, podstawowych informacji z zakresu HIV/AIDS. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w happeningu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group