Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w G4

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 28 listopada 2015, 10:42
Autor: opr.red./nadesłane
Fot. organizatorzy
Od poniedziałku w Gimnazjum nr 4 odbywały się warsztaty poświęcone różnym aspektom planowania własnej kariery zawodowej. Motywem przewodnim jest przedsiębiorczość, ale rozumiana dość szeroko, także jako zarządzanie własnym czasem, środkami i umiejętnościami. Warsztaty były prowadzone przez doradców zawodowych, coachów kariery, psychologów i nauczycieli ekonomii oraz informatyki.

Jak skonstruować „własny StartUp”?, Jak być świadomym i kreatywnym w życiu zawodowym?, Od czego zacząć budowę kariery?. Co będzie ważne w jej konstruowaniu?, Jakich narzędzi i jakich umiejętności do tego użyć?,Kto będzie odpowiedzialny za wynik?

Odpowiedzi na te pytania szukała młodzież podczas trwającego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, gdzie nasze G4 było partnerem Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Każda klasa gimnazjum miała możliwość uczestniczyć w kreatywnym warsztacie, którego celem było uświadomienie uczniom ich potencjału i możliwości jego wykorzystania na współczesnym rynku edukacyjnym i pracy. Młodzież w formie kreatywnych zadań uczyła się tego, jak pomysłowość oraz świadomość celu mogą stać się prostym kluczem do sukcesu. Dowiedziała się też, że to, jaki będzie jej własny StartUp zależy od odpowiedzi na pytania: od czego zacząć budowę kariery? Co będzie ważne w jej konstruowaniu? Jakich narzędzi i jakich umiejętności do tego użyć? Kto będzie odpowiedzialny za wynik?

Tego typu warsztaty są szczególnie cenne dla uczniów trzecich klas, którzy mają już tylko kilka miesięcy na podjęcie decyzji o swojej dalszej edukacji. Wielu uczniów myśli o kontynuowaniu nauki w technikach, jednak ma problemy z wyborem odpowiedniego zawodu. Jest to decyzja, od której zależy tak naprawdę całe ich przyszłe życie zawodowe. Są świadomi jej wagi, dlatego chętnie uczestniczą w warsztatach i liczą na wsparcie nauczycieli i doradców.

Dużym sukcesem podczas ŚTP było uzyskanie przez reprezentację II miejsce w Wojewódzkim konkursie "Mądrze budujesz - dobrze inwestujesz" - pierwszoklasiści Angelika Czerkawska, Bartosz Sierzputowski i Marcel Żukowski bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami z obszaru przedsiębiorczości, matematyki/ekonomii i wiedzy o społeczeństwie - minimalną ilością punktów przegrali z reprezentacją Gimnazjum z Kłodzka.

ŚTP w Gimnazjum nr 4 przygotował i koordynował doradca zawodowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group