Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1199
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica dla przedsiębiorców

Czwartek, 18 marca 2021, 15:57
Autor: red
Świdnica: Świdnica dla przedsiębiorców
Fot. UM Świdnica
Akcja „Wspieram lokalnie – Świdnica Przedsiębiorcom” jest odpowiedzią i uzupełnieniem samorządowych i ogólnopolskich akcji #wspierajlokalnie #kupujlokalnie #produktpolski oraz kontynuacją miejskich działań na rzecz wspierania lokalnego biznesu w dobie pandemii.

- Sytuacja gospodarcza wywołana pandemią COVID-19 uderza głównie w mikro, małych i średnich przedsiębiorców, działających od lat na lokalnym rynku. Zdajemy sobie sprawę, że to ostatni dzwonek i tylko solidarne podjęcie działań i współpracy na rzecz lokalnych biznesów pomoże zminimalizować ryzyko zamknięcia lub redukcji zatrudnienia w rodzimych firmach – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Głównym celem kampanii jest promowanie wiedzy i świadomości o wpływie codziennych wyborów konsumenckich na kondycję lokalnego biznesu. Poprzez kampanię chcemy zachęcić mieszkańców Świdnicy do kupowania usług i produktów wytworzonych u lokalnych producentów i usługodawców.

Akcja edukacyjna i wspierająca lokalnych przedsiębiorców przyniesie korzyści również dla kupujących. Dlaczego każdemu się to opłaci? Odpowiedź jest prosta:

kupując lokalnie poprzez bezpośredni kontakt ze sprzedawcą pozyskujemy wiedzę o pochodzeniu, jakości produktów (w przeciwieństwie do sieciowych punktów);
mamy większy dostęp do produktów regionalnych;
wspieramy ludzi/ firmy, których znamy niejednokrotnie od wielu lat;
czujemy solidarność wspólnotową i konsumencką;
lokalni przedsiębiorcy tworzą miejsca pracy dla świdniczan;
środki wydane lokalnie wspierają gospodarkę miasta - świdnickie firmy płacą podatki w mieście, uczestniczą w życiu społecznym i działają na rzecz miasta;
pośrednio wpływamy na dostępność usług społecznych.
Niezależenie od tego, czy jesteśmy mieszkańcem czy prowadzącym działalność, możemy polecić firmę, którą lubimy i cenimy.

Mieszkańcy mogą wesprzeć swój ulubiony sklep, punkt usługowy lub gastronomiczny poprzez promocję online. W ten sposób przyczynią się do sprzedaży produktów czy usług i umożliwią przetrwanie ulubionego sklepu czy też zakładu. Można więc:

zrobić zdjęcia (max. 5 zdjęć),
napisać, dlaczego cenimy ich ofertę,
wysłać przygotowaną informację (max. 1000 znaków: nazwa firmy, imię i nazwisko właściciela, adres firmy, numeru telefonu, asortyment, adres strony internetowej www, link do Facebooka) na adres p.skoruch@um.swidnica.pl .
Przedsiębiorcy mogą natomiast przedstawić się wszystkim, którzy jeszcze ich nie znają, czyli:

zaprezentować swoją ofertę, powiedzieć, od jak dawna działają i dlaczego warto skorzystać z ich usług czy produktów:
nagrać krótki film, w którym opowiedzą, od kiedy działają i co oferują (czas trwania: do 2 min) lub zrobić zdjęcia (max. 5 zdjęć),
napisać o sobie i swojej działalności (max. 1000 znaków: nazwa firmy, imię i nazwisko właściciela, adres firmy, numer telefonu, asortyment, adres strony internetowej www, link do Facebooka). Materiały należy wysłać na adres p.skoruch@um.swidnica.pl
Przesłane informacje zostaną bezpłatnie opublikowana w mediach społecznościowych dedykowanych lokalnym przedsiębiorcom oraz na witrynie FB/ŚwidnicaPrzedsiębiorcom ( https://www.facebook.com/SwidnicaPrzedsiebiorcom), a także na oficjalnej stronie miasta www.um.swidnica.pl.

Firmy biorące udział w akcji promocyjnej dodatkowo otrzymają naklejkę identyfikującą z kampanią promocyjną „Wspieram lokalnie – Świdnica Przedsiębiorcom”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group