Czwartek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 1476
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica jaśniejsza

Czwartek, 5 marca 2026, 9:18
Autor: UM Żarów
Świdnica: Świdnica jaśniejsza
Fot. UM Świdnica
Świdnica jaśniejsza i bezpieczniejsza – nowe oświetlenie przejść dla pieszych już działa.

Cztery kolejne przejścia dla pieszych w Świdnicy zostały wyposażone w nowoczesne lampy LED, które poprawiają widoczność po zmroku i zwiększają bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców. Inwestycja jest częścią szerszego programu modernizacji oświetlenia ulicznego w mieście.

Nowoczesne oświetlenie w czterech lokalizacjach

Zakończyły się prace przy doświetleniu czterech przejść dla pieszych w Świdnicy. Choć odbiory robót odbędą się w najbliższych dniach, lampy LED już działają i znacząco poprawiają widoczność po zmroku.

Doświetlone lokalizacje:

ul. Kopernika 16 – przy skrzyżowaniu z ul. Rolniczą
ul. Śląska – przy Parku Centralnym, w pobliżu parkingu
ul. Wałbrzyska 24 – przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza
ul. Wodna 15 – przy skrzyżowaniu z ul. Mieszka I
Zadanie wykonała firma Telfa Sp. z o.o., a całkowity koszt inwestycji (projekt i budowa) wyniósł 86 914,26 zł.

Bezpieczeństwo mieszkańców priorytetem

- To konkretne działania, które realnie przekładają się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Lepsze oświetlenie oznacza lepszą widoczność pieszych i szybszą reakcję kierowców, zwłaszcza po zmroku, kiedy ryzyko zdarzeń drogowych jest większe - mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Modernizacja na większą skalę

W ubiegłym roku w ramach modernizacji oświetlenia ulicznego doświetlono 31 przejść w 23 lokalizacjach na terenie miasta. Lokalizacje wybierane są na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz we współpracy z Zespołem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, tak aby priorytetowo poprawiać bezpieczeństwo w najbardziej potrzebujących miejscach.

Kolejne 26 przejść przy DK35

Jeszcze w tym roku, w ramach porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, 26 przejść dla pieszych przy drodze krajowej nr 35 zostanie wyposażonych w dedykowane oświetlenie LED oraz specjalne płytki z fakturowym oznakowaniem nawierzchni dla osób niewidomych i niedowidzących. Projekt obejmuje odcinek od ronda przy Kauflandzie do skrzyżowania z ul. gen. Władysława Sikorskiego oraz boczne wyloty DK35.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2026 Highlander's Group