Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica kolejny raz wyróżniona „Perłami samorządu”

Wtorek, 22 maja 2018, 15:02
Autor: red
Świdnica: Świdnica kolejny raz wyróżniona „Perłami samorządu”
Fot. UM Świdnica
W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu” – Świdnica została wyróżniona w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców a prezydent, Beata Moskal–Słaniewska uplasowała się na trzecim miejscu wśród najlepszych włodarzy. Wyniki ogłoszono w ubiegłym tygodniu podczas gali finałowej w Muzeum Emigracji w Gdyni.

„Perły Samorządu”, to bezpłatny ranking doceniający te samorządy, które w największym stopniu realizują misję publiczną. Ocenie podlegają kwestie takie jak: sprawność strategiczna i operacyjna, wykorzystywanie potencjału społecznego oraz kompleksowe działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. W ramach plebiscytu uhonorowani są również najlepsi włodarze gmin. W ich ocenie brane są pod uwagę takie kryteria jak: strategiczna wizja rozwoju gminy, sposób zarządzania urzędem, aktywna współpraca ze społecznością lokalną i największe sukcesy w minionym roku. Organizatorem rankingu jest Dziennik Gazeta Prawna i Deloitte Consulting S.A.
- Bardzo cieszy mnie ten wynik. Świdnica po raz kolejny została zauważona i doceniona. Dziękuję serdecznie wszystkim moim współpracownikom - to ich kompetencje, wiedza, nowe świetne projekty, to także nasze wspólne zaangażowanie i praca dały taki efekt – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Wszystkie gminy w Polsce, niezależnie od ich wielkości, zamożności czy położenia geograficznego realizują te same, wyznaczone przez prawo, zadania i obowiązki względem społeczności lokalnych. Jak podają organizatorzy rankingu, miano „Perły Samorządu” otrzymują te, które wyróżniają się w sposób szczególny poprzez realizację tych zadań na poziomie wyższym, bardziej zaawansowanym i kompleksowym niż pozostali.

Dobry włodarz, zasługujący na miano „Perły Samorządu”, musi stawić czoła wielu oczekiwaniom członków społeczności lokalnej oraz pełnić wiele różnych ról istotnych dla rozwoju gminy. W tegorocznym rankingu oceniano osiągnięcia włodarzy skupione wokół czterech różnych obszarów jego aktywności: włodarza jako menedżera, koordynatora, ambasadora i reprezentanta.

W kategorii miast poniżej 100 tys. mieszkańców wygrał Nowy Sącz, a tytuł najlepszego włodarza otrzymał jego gospodarz Ryszard Nowak. W kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców zwyciężył Gdańska i jego prezydent Paweł Adamowicz. Spośród gmin miejsko-wiejskich uhonorowano Aleksandrów Łódzki i jego burmistrza Jacka Lipińskiego. Laureatem w kategorii gmin wiejskich została Iława i jej wójt Krzysztof Harmaciński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group