Czytających: 1565

Coventry: Świdnica ma mistrza świata!

Niedziela, 21 lipca 2013, 20:23
Aktualizacja: 20:27
W dniach 12–14 lipca w angielskim Coventry odbyły się X Mistrzostwa Świata Taekwon–do International, w których barw Polski bronił zawodnik świdnickiego Gryfa Jerzy Brzostowski. Zawody były bardzo mocno obsadzone, w imprezie wystartowało bowiem około 3000 zawodników z ponad 40 krajów.

Jerzy startował w trzech konkurencjach. W układach formalnych juniorów (czerwone pasy) zajął najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. W drugiej konkurencji walk semi contact juniorów (red belts heavy) +168 cm Jurek wygrał siedem walk zdobywając złoty medal i zostając mistrzem świata! W trzeciej konkurencji walk drużynowych (3 osoby) Tag Time seniorów czerwone pasy, nasz zawodnik wraz z Krystianem Chramęgą i Mateuszem Kałużyńskim wywalczył srebrny medal. Jerzy Brzostowski swój wyjazd sfinansował z otrzymanej nagrody prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka za osiągnięcia w 2012 roku. Bez wsparcia prezydenta wyjazd na mistrzostwa byłby niemożliwy.