Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica maszeruje dla rodziny

Niedziela, 1 czerwca 2014, 7:01
Aktualizacja: 7:01
Autor: red.
Świdnica: Świdnica maszeruje dla rodziny
Fot. użyczone
Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w Świdnicy W niedzielę – 1 czerwca – ulicami naszego miasta, już po raz czwarty, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. świdniczanie spotykają się o godz. 14:00 na placu Jana Pawła II. Marsz zakończy się Festynem w Rynku.

Świdnicki Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 130, które pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd” przejdą ulicami polskich miast. – Za nami wybory do Europarlamentu, ale przed nami jesienne wybory samorządowe. Dlatego w tym roku, zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty. Z drugiej przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo – wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny – tłumaczy Sławomir Kaptur

Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza. - Marsz dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – przekonuje Anetta Radecka.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godz. 14 na placu przed Katedrą Świdnicką. Wszyscy uczestnicy otrzymają kolorowe nalepki, dla najmłodszych mamy baloniki i wiatraczki. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami Długą, Wrocławską, 1 Maja, pl. Św. Małgorzaty, Franciszkańską do Rynku.

Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i podczas Festynu Rodzinnego, będzie wiele atrakcji. – Występy dziecięce oraz dla dzieci, konkursy, loterie – wymienia Joanna Kaptur.

Patronat honorowy nad tegorocznym Marszem dla Życia i Rodziny objęli ks. Biskup Ignacy Dec, Prezydent Miasta Świdnicy Wojciech Murdzek, Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa oraz Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na stronie: www.malzenstworodzina.pl

Organizatorzy świdnickiego Marszu dla Życia i Rodziny: Fundacja Małżeństwo Rodzina, Świdnicki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Młodzieżowy Dom Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group