Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica miastem przyjaznym dzieciom

Piątek, 22 lipca 2016, 16:26
Autor: red
Świdnica: Świdnica miastem przyjaznym dzieciom
Fot. UM Świdnica
W środę, 20 lipca, podczas uroczystego otwarcia Miasta Dzieci, prezydent Beata Moskal–Słaniewska otrzymała od portalu Atrakcje Dziecięce Złotą Odznakę za szczególne zasługi dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a Świdnica wyróżniona została tytułem „Miasto przyjazne dzieciom”.

Atrakcje Dziecięce to portal nowoczesnych rodziców, mający na celu gromadzenie i udostępnianie informacji o atrakcjach przeznaczonych dla dzieci i nie tylko. Dzięki niemu bez trudu można odnaleźć w konkretnym mieście ciekawe miejsca, do których warto się udać z dzieckiem. Od teraz o wyjątkowych, świdnickich miejscach i atrakcjach będzie można przeczytać na stronie www.atrakcjedzieciece.pl oraz na facebooku – Atrakcje Dziecięce.
- Miasto Dzieci to nie jedyna atrakcja organizowana w Świdnicy z myślą o najmłodszych. Już 29 lipca rozpoczyna się Festiwal Bachowski, a w jego ramach impreza pn. „Bach dla dzieci”, na którą serdecznie zapraszam – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Place zabaw, zewnętrzne siłownie, kompleks rekreacyjny Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – to miejsca, gdzie najmłodsi aktywnie mogą spędzać czas. Podczas wakacji zapraszamy dzieci do udział w Turnieju Siatkówki Plażowej, czy też szkółce tenisa. Półkolonie organizuje także Młodzieżowy Dom Kultury, który podczas roku szkolnego proponuje dzieciom szeroki wachlarz zajęć – tanecznych, plastycznych, czy też wokalnych.

Miasto corocznie dotuje kluby sportowe, w których najmłodsi świdniccy sportowcy doskonalą swoje umiejętności. Dofinansowuje wakacyjne wyjazdy dla dzieci, szczególnie dla tych z uboższych rodzin. Prowadzi też kilka stałych świetlic środowiskowych.

Najlepsi uczniowie oraz sportowcy otrzymują stypendia przyznawane przez prezydenta miasta.

Świdnica jest nie tylko miastem przyjaznym dzieciom, ale także Stolicą Dziecięcych Marzeń. Ten tytuł to zasługa współpracy z Markiem Michalakiem, Rzecznikiem Praw Dziecka, Kanclerzem Kapituły „Orderu Uśmiechu”, a wcześniej wieloletnim prezesem SPDC „Serce”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group