Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica nagrodzona

Piątek, 20 maja 2022, 15:57
Autor: red
Świdnica: Świdnica nagrodzona
Fot. UM Świdnica
W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu” prezydent Beata Moskal–Słaniewska zajęła III miejsce w kategorii: "Włodarz Gmina Miejska do 100 tysięcy mieszkańców", Świdnica otrzymała wyróżnienie jako gmina miejska do 100 tysięcy mieszkańców oraz III miejsce w jubileuszowej edycji „Perły X–lecia”.

Udział w klasyfikacji jest bezpłatny, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa kapituła rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej.

- Ta nagroda jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem i docenieniem pracy. Dziękuję Wam szanowni mieszkańcy za to, że wspieracie mnie w tych dobrych, ale i czasami słabszych chwilach. Świdniczanie, możecie być dumni, to jest Wasz sukces – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

„Perły Samorządu”, to ranking doceniający te samorządy, które w największym stopniu realizują misję publiczną. W dobie niepokoju i napięć globalnych samorządy sprawiają, że nasze małe ojczyzny są dobrym miejscem do życia. Celem rankingu jest docenienie i nagrodzenie tych gmin i włodarzy, którzy najlepiej dbają o mieszkańców i odpowiadają na ich potrzeby. W tym roku odbyła się X, jubileuszowa edycja. Ponownie sprawdzono, jak samorządy rozwijają lokalną gospodarkę, dbają o edukację, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, jak otaczają opieką osoby ze szczególnymi potrzebami czy dbają o środowisko i czystość powietrza.

W kategorii miast poniżej 100 tys. mieszkańców wygrał Ciechanów, a tytuł najlepszego włodarza otrzymała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. W kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców zwyciężył Poznań i jego prezydent Jacek Jaśkowiak. Spośród gmin miejsko-wiejskich uhonorowano Aleksandrów Łódzki i jego burmistrza Jacka Lipińskiego. Laureatem w kategorii gmin wiejskich została Iława i jej wójt Krzysztof Harmaciński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group