Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica otwiera się na turystów podczas Europejskich Dni Dziedzictwa

Piątek, 2 września 2016, 9:21
Autor: red
Świdnica: Świdnica otwiera się na turystów podczas Europejskich Dni Dziedzictwa
Fot. UM Świdnica
W tym roku Świdnica mocniej niż dotychczas włącza się w jedno z najważniejszych dla rozwoju turystyki (przede wszystkim regionalnej) oraz kultury wydarzenie, jakim są obchody Europejskich Dni Dziedzictwa odbywające się przez dwa wrześniowe weekendy pod hasłem "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią".

Na apel z prośbą o włączenie się w ideę EDD 2016 wystosowany przez prezydenta Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską oraz Referat Turystyki UM do właścicieli i zarządców obiektów sakralnych, kulturalnych i turystycznych odpowiedziało wiele miejskich instytucji, które w dniach 17-18 września otworzą się na turystów i mieszkańców. Będzie można je zwiedzać, uczestniczyć w organizowanych na ich terenie koncertach, czy wykładach i warsztatach. Są to Kościół Pokoju w Świdnicy, Katedra w Świdnicy, Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Świdnicy, Kościół Zielonoświątkowy Zbór w Świdnicy, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe - Stacja Edukacji Ekologicznej.
- Bardzo się cieszę, że tak wiele instytucji zechciało włączyć się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego oraz ich organizację w Świdnicy. Dzięki nim zarówno świdniczanie, jak i turyści, będą mogli nieodpłatnie zwiedzić np. kryptę pod ołtarzem w katedrze, dom dzwonnika w Kościele Pokoju, cerkiew prawosławną z ciekawymi witrażami, Kościół Zielonoświątkowy, czy też odbyć „Tajemny Spacer z Duchem Cystersów” po ciekawym obiekcie, w jakim mieści się główna siedziba naszej Miejskiej Biblioteki Publicznej – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i dodaje, że liczy na to, że w przyszłym roku w organizację EDD w naszym mieście włączą się kolejne instytucje, bo Świdnica – jako miasto o przeszłości wielokulturowej i dawny tytan przemysłowy wpisuje się właściwie w każdą tematykę tego wydarzenia.

- W ramach EDD naprawdę rozwija się ruch turystyczny, co osobiście obserwuję od wielu lat będąc czynnym uczestnikiem tego wydarzenia w wielu miejscach na Dolnym Śląsku. Uznaliśmy, że Świdnica na tej mapie także powinna zacząć funkcjonować. Dlatego w tym roku Referat Turystyki przyjął na siebie rolę „koordynatora” działań EDD w naszym mieście – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje, że jest to bardzo dobra forma promocji zarówno atrakcji turystycznych Świdnicy, jak i jej potencjału turystycznego, który w przyszłości może zaowocować nowymi, ciekawymi produktami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group