Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraków: Świdnica prezentuje dolnośląskie zabytki UNESCO w Krakowie

Piątek, 15 października 2010, 12:04
Aktualizacja: 12:05
Autor: red
Kraków: Świdnica prezentuje dolnośląskie zabytki UNESCO w Krakowie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Był Toruń, Zamość teraz czas na Kraków. Właśnie w stolicy Małopolski przedstawiciele władz Świdnicy oraz Parafii Ewangelicko–Augsburskiej będą promować dolnośląskie zabytki UNESCO w ramach unijnego projektu „Dolnośląski Szlak UNESCO”.

Kraków jest trzecim z pięciu miast, których mieszkańcom przedstawiane jest dolnośląskie dziedzictwo UNESCO: świdnicki Kościół Pokoju, Kościół Pokoju w Jaworze oraz Hala Stulecia we Wrocławiu.
Podobnie jak w Toruniu i Zamościu Dni Dolnego Śląska rozpoczyna konferencja prasowa w Urzędzie Miasta w Krakowie, podczas której zaprezentowany zostanie projekt Dolnośląskiego Szlaku UNESCO. W Teatrze Bagatela zaplanowano projekcję krótkometrażowego filmu pt. „Tajemnica Pastora” w reżyserii Doroty Petrus i Bogdana Lęczara, a artyści ze Starego Teatru w Krakowie oraz muzycy Piwnicy pod Baranami wykonają spektakl pt. „Mądry tak nie podróżuje…”.
W ramach projektu przewidziano także konferencję dla nauczycieli szkół licealnych, na której nastąpi prezentacja Dolnośląskiej Ścieżki Edukacyjnej. Natomiast w Zabytkowych Piwnicach Międzynarodowego Centrum Kultury na krakowskim rynku otwarta zostanie wystawa prezentująca obiekty i miejsca na Dolnośląskim Szlaku UNESCO zatytułowana „Odwiedź Dolny Śląsk nie wyjeżdżając z Krakowa”, którą będą mogli oglądać przez kilka następnych dni mieszkańcy miasta oraz turyści.
W ramach projektu przewidziana jest jeszcze prezentacja Dolnośląskiego Szlaku UNESCO w Wieliczce. Zakończenie projektu, będące jednocześnie podsumowaniem całej akcji zaplanowane jest na grudzień 2010 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group