Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica w specjalnym przewodniku dla W–skersów

Środa, 21 maja 2014, 8:13
Autor: red.
Świdnica: Świdnica w specjalnym przewodniku dla W–skersów
Fot. użyczone
O tym, że Świdnica jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych osobiście mogło się przekonać kilkudziesięciu uczestników nietypowej wizyty studyjnej, w tym W–skersi. W ostatni weekend Świdnica znalazła się na trasie promocyjnej przewodnika pt. „Dolny Śląsk – otwarty dla każdego – 100 tras turystycznych dla Osób Niepełnosprawnych”. Goście zwiedzili świdnicką starówkę wraz z wieżą ratuszową oraz Kościół Pokoju.

Priorytetem jest upowszechnienie dostępu osób niepełnosprawnych do infrastruktury miejskiej i turystycznej. Dlatego nasza wieża ratuszowa jest pozbawiona barier. Pozwala na podziwianie panoramy miasta i okolicy z wysokości ponad 30 metrów, a także ułatwia dostęp do teatru, czy też Muzeum Dawnego Kupiectwa. To nie jedyne działanie. Najwyższe standardy będzie spełniało również realizowane obecnie centrum przesiadkowe. Dworzec kolejowy już dziś pozbawiony jest barier dla osób niepełnosprawnych – wyliczał prezydent Wojciech Murdzek.

Adrian Furman, podinspektor ds. osób niepełnosprawnych w świdnickim MOPS-ie, na co dzień prowadzący również swoją firmę, przekonywał zaś, że w Świdnicy panuje dobry klimat dla osób niepełnosprawnych oraz jest chęć na znoszenie kolejnych barier.

***

W przewodniku „Dolny Śląsk – otwarty dla każdego” opisano ponad 100 tras turystycznych, przystosowanych dla osób poruszających się na wózkach – w tym Świdnicę. Każda trasa oznaczona została odpowiednim stopniem trudności. Dodatkowo zawiera ona opis atrakcji i zabytków, które warto zobaczyć oraz wydarzeń, w których warto uczestniczyć. Weryfikacja tras trwała pół roku i odbywała się przy współpracy z osobami poruszającymi się na wózkach.
Przewodnik ma promować walory turystyczne Dolnego Śląska nie tylko wśród obywateli Polski, lecz także wśród gości zagranicznych, zwłaszcza osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku.

Przewodnik można znaleźć w wersji elektronicznej pod adresem: http://www.dolnyslask.tv/przewodnik1.html

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group