Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Katowice: Świdnica z certyfikatem „Przyjazna Gmina”

Środa, 29 maja 2013, 14:36
Aktualizacja: 14:38
Autor: red.
Katowice: Świdnica z certyfikatem „Przyjazna Gmina”
Fot. użyczone
Świdnica została wyróżniona certyfikatem „Przyjazna Gmina”. Konkurs organizuje redakcja Forum Biznesu.pl i jego gazetowego odpowiednika – cyklu gospodarczo–informacyjnego w Dzienniku Gazecie Prawnej. W sumie tylko 17 gmin z całej Polski otrzymało ten szczególny tytuł. Gala, podczas której nagrodzono wyróżnione samorządy, miała miejsce w poniedziałek, 27 maja w Katowicach, w ramach konferencji „Gmina przyjazna inwestorom, mieszkańcom i turystom”.

Data konferencji była nieprzypadkowa, gdyż 27 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze wybory samorządowe z 1990 roku. Konferencję stanowiły cztery panele dyskusyjne: „Gmina przyjazna inwestorom”, „Realizacje zasad partycypacji społecznych”, „Analizy trwałości projektów unijnych” oraz „Turystyki, sportu i rekreacji w gminach”. Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie polskich miast i gmin rozmawiali m.in. o tym, jak definiują politykę przyjazną inwestorom, promocję inwestycyjną i gospodarczą, skuteczność działań promocyjnych, oczekiwań inwestorów wobec strategii rozwoju gmin oraz inwestycji własnych gmin, jako stymulatorach dalszego rozwoju. Samorządy stawiają na jeszcze ściślejszą współpracę na poziomie partnerstwa publiczno-prywatnego, zwłaszcza w zestawieniu: biznes-nauka-samorząd, a także współdziałanie między poszczególnymi samorządami. Coraz popularniejsze stają się wspólne inwestycje, zbliżające do siebie sąsiadujące ze sobą miasta i całe regiony, także na poziomie wspólnych zakupów.

Rozmawiano także o doświadczeniach samorządów z wprowadzaniem budżetu partycypacyjnego, funduszach strukturalnych oraz zagadnieniach związanych z rozwojem inwestycyjnym gmin w odniesieniu do turystyki, sportu i rekreacji.

Tytuł „Przyjazna Gmina” zdobyły: Andrychów, Będzin, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Katowice, Kraków, Opole, Piekary Śląskie, Poczesna, Ruda Śląska, Rzeszów, Sosnowiec, Strumień, Świdnica, Tarczyn, Zabrze.

Patronat nad Programem sprawuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group