Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica z nominacją do nagrody „Zdrowy Samorząd”

Czwartek, 7 lutego 2019, 13:57
Autor: red
Świdnica została nominowana do nagrody „Zdrowy samorząd”. Do konkursu wpłynęło aż 179 programów z 82 samorządów. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych najlepszych 30, które oceni Rada Konsultacyjna konkursu. Oprócz oceny, której dokona grono ekspertów, zgłoszenia będą poddane pod głosowanie internautów.

Nasze miasto zostało nominowane za realizację „Programu profilaktyki próchnicy zębów na lata 2018-2020 pn. W Świdnicy bez próchnicy" oraz „Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)”. Zachęcamy do głosowania na świdnickie projekty zdrowotne na stronie: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2019,47/miasto-swidnica,1642/. Potrwa ono do 1 marca.
- Ilość zgłoszeń do konkursu świadczy o tym, że coraz więcej samorządów angażuje się w realizację programów zdrowotnych. Brak systemowej opieki stomatologicznej dedykowanej dzieciom, czy też bardzo drogie i nieobowiązkowe szczepienia przeciw HPV są wielkimi niedopatrzeniami systemu opieki zdrowotnej. I na razie jedynym rozwiązaniem jest przejęcie tego obowiązku przez samorządy. Świdnica stawia na profilaktykę i została za to doceniona, gdyż spośród 30 nominowanych programów aż 2 to świdnickie inicjatywy – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Konkurs „Zdrowy Samorząd” organizowany jest po raz drugi przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Jego celem jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego wszystkich poziomów, które w sposób najbardziej skuteczny realizują – między innymi w ramach programów polityki zdrowotnej – zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 marca w trakcie Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group