Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1138
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica z questami

Sobota, 22 stycznia 2022, 9:15
Autor: red
Świdnica: Świdnica z questami
Fot. UM Świdnica
Zachwyć się zabytkami okolic Rynku w Świdnicy, poznaj historię miejskiego piwowarstwa i wyrusz w fascynującą podróż w czasie ze świdnicką biblioteką! To wszystko jest możliwe dzięki Questom – edukacyjnym grom terenowym, przygotowanym przez świdnickie instytucje we współpracy z Fundacją Calamita. Dobra zabawa gwarantowana, a na pierwszych questowiczów czekają miłe upominki.

Wraz z początkiem nowego roku Świdnica przygotowała trzy Questy o zróżnicowanej tematyce:

„ I małe jest piękne – detale świdnickiej architektury” – wyprawa, której opiekunem jest Urząd Miejski w Świdnicy, przedstawia wybrane zabytki okolic Rynku, a w szczególności detale architektoniczne, które decydują o jego unikatowym charakterze. Trasa rozpoczyna się przed Katedrą Świdnicką pw. św. Stanisława i św. Wacława, na placu św. Jana Pawła II.
„ Świdnica miastem piwowarskich tradycji” – Quest przybliża historię piwowarstwa w Świdnicy, którego początki sięgają XIII wieku. Prowadzi w miejsca, w których do dzisiaj widać związek z branżą piwną. Wyprawa zaczyna się na świdnickim Rynku przy fontannie Neptuna. Opiekunem Questu jest Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.
„ Podróż w czasie ze świdnicką Biblioteką” – wyprawa prezentuje historię świdnickiej biblioteki oraz miejsca z nią związane. Start Questu na ul. Franciszkańskiej, na skwerze przy świdnickiej bibliotece – przy pomniku z dzikami. Opiekunem Questu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy.

Questy można przemierzać na dwa sposoby:

z ulotką papierową
wydrukuj ulotkę z portalu (wpisz nazwę interesującej Cię wyprawy) lub odbierz ulotkę w jednym z punktów: Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy (Rynek 39-40), Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy (ul. Franciszkańska 18), Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy (Rynek 37), Urząd Miejski w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49)

z bezpłatną aplikacją mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępną dla systemu Android i iOS (zainstaluj aplikację, załóż konto użytkownika i wyszukaj interesujący Cię Quest)

Aby przejść Quest, należy uważnie czytać zawarte w nim wskazówki i rozwiązywać zagadki. Zebrane na trasie wyprawy litery lub cyfry będą niezbędne do uzyskania hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu.

– Do wspólnej zabawy zapraszamy nie tylko świdniczan, którzy dzięki Questom lepiej poznają swoją małą ojczyznę, ale również turystów i gości odwiedzających Świdnicę. To świetna propozycja spędzenia czasu dla grup szkolnych i rodzin z dziećmi. Warto choć na chwilę oderwać się od komputera, zostawić samochód, ruszyć w teren i wspólnie poszukać questowego skarbu – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy

Dla 30 osób, które jako pierwsze (licząc od soboty, 22 stycznia br.) ukończą przynajmniej jeden z trzech świdnickich Questów, urząd miejski przygotował niespodziankę. Aby ją otrzymać, należy wysłać zdjęcie karty wyprawy z wpisanym hasłem końcowym i przybitą pieczęcią (w przypadku przejścia wyprawy z ulotką papierową) lub uzyskany dyplom (jeśli Quest był przemierzany z aplikacją) na adres mailowy: j.lembryk@um.swidnica.pl. W mailu należy podać swoje imię i nazwisko oraz nick/nazwę użytkownika z systemu www.questy.org.pl. Dodatkowo 30 questowiczów, którzy jako pierwsi przejdą wszystkie trzy wyprawy, otrzyma Paszport Odkrywcy (specjalną książeczkę na pieczęcie Questów) oraz ulotki 12 Questów z najbliższej okolicy, przekazane przez Fundację Calamita.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group