Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica ze specjalną nagrodą „Przyjazna Gmina 2017”

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 21 października 2017, 11:17
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim była dla Świdnicy organizacja Kongresu Turystyki Polskiej, miasto kolejny raz zorganizowało dużą ogólnopolską debatę na rzecz turystyki.

Podczas dwóch dni, 18 i 19 października, tematem wiodącym konferencji, dedykowanej dla branży turystycznej, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz świata nauki, były innowacje w turystyce – determinanta rozwoju regionów, rentowności biznesu i sprawności procesów zarządczych. W spotkaniu udział wzięło około 300 uczestników. Odbyło się 5 sesji tematycznych, podzielonych na prezentacje, referaty oraz panele dyskusyjne.

Już po raz trzeci w Świdnicy podczas konferencji wręczono także nagrody ogólnopolskiego czasopisma Forum Biznesu: „Przyjazna Gmina 2017” oraz „Najlepszy Produkt Turystyczny i Usługa Turystyczna Roku 2017”.

„Przyjazna Gmina” to ogólnopolski program, którego celem jest wyłonienie najlepszych samorządów w Polsce, promocja i wspieranie sprawdzonych rozwiązań oraz nowych projektów w zakresie gospodarczym, społecznym, ekologicznym, turystyczno-przyrodniczym i historyczno-kulturowym. Nagrodę specjalną Programu Przyjazna Gmina 2017 otrzymało miasto Świdnica, którego samorząd, jako pierwszy w Polsce, podjął samodzielną, odważną decyzję, aby rozpocząć ważną, wieloletnią debatę na temat kondycji i perspektyw rozwoju sektora turystycznego w Polsce z udziałem wszystkich zainteresowanych stron: samorządów różnych szczebli, podmiotów gospodarczych, organizacji turystycznych, organizatorów turystyki, producentów i usługodawców a także konsumentów i mediów.
- Trzy lata temu podjęliśmy wyzwanie stworzenia w Świdnicy centrum dyskusyjnego, dotyczącego polskiej turystyki. Udało się nam połączyć wszystkie środowiska, związane z branżą turystyczną i z satysfakcją muszę powiedzieć, że po raz kolejny gościliśmy grono wspaniałych fachowców i pasjonatów. Serdeczne podziękowania należą się Sylwii Osojcy-Kozłowskiej i kierowanemu przez nią Referatowi Turystyki oraz Jackowi Piekunko i podległemu mu Wydziałowi Promocji. To dzięki ich ciężkiej pracy, od wielu osób słyszałam ciepłe słowa na temat wysokiego poziomu konferencji i świetnej organizacji – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.
Laureatami IX edycji Programu „Przyjazna Gmina” zostały gminy: Rytro, Międzychód, Góra Kalwaria oraz miasta: Jelenia Góra, Piotrków Trybunalski i Gdańsk. Tytuł „Turystyczny Produkt” i Turystyczna Usługa Roku 2017” otrzymali: miasto Będzin za Będziński Zamek, Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych „Aurum” za Kopalnię Złota i Średniowieczną Osadę Górniczą w Złotym Stoku, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, miasto Owidz za Muzeum Mitologii Słowiańskiej, Arboretum Wojsławice, ZOO Wrocław Sp. z o. o., Uzdrowisko Wysowa S.A., Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Hotel Buczyński w Świeradowie Zdroju, Hotel Dwór Elizy z Długopola Zdroju oraz Prywatne Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym.
Kolejny kongres planowany jest na rok 2019, ale wcześniej, w przyszłym roku odbędzie się konferencja przygotowawcza do tego ważnego wydarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group