Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica ze specjalną nagrodą „Przyjazna Gmina 2017”

Sobota, 21 października 2017, 11:17
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Świdnica: Świdnica ze specjalną nagrodą „Przyjazna Gmina 2017”
Fot. UM Świdnica
Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim była dla Świdnicy organizacja Kongresu Turystyki Polskiej, miasto kolejny raz zorganizowało dużą ogólnopolską debatę na rzecz turystyki.

Podczas dwóch dni, 18 i 19 października, tematem wiodącym konferencji, dedykowanej dla branży turystycznej, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz świata nauki, były innowacje w turystyce – determinanta rozwoju regionów, rentowności biznesu i sprawności procesów zarządczych. W spotkaniu udział wzięło około 300 uczestników. Odbyło się 5 sesji tematycznych, podzielonych na prezentacje, referaty oraz panele dyskusyjne.

Już po raz trzeci w Świdnicy podczas konferencji wręczono także nagrody ogólnopolskiego czasopisma Forum Biznesu: „Przyjazna Gmina 2017” oraz „Najlepszy Produkt Turystyczny i Usługa Turystyczna Roku 2017”.

„Przyjazna Gmina” to ogólnopolski program, którego celem jest wyłonienie najlepszych samorządów w Polsce, promocja i wspieranie sprawdzonych rozwiązań oraz nowych projektów w zakresie gospodarczym, społecznym, ekologicznym, turystyczno-przyrodniczym i historyczno-kulturowym. Nagrodę specjalną Programu Przyjazna Gmina 2017 otrzymało miasto Świdnica, którego samorząd, jako pierwszy w Polsce, podjął samodzielną, odważną decyzję, aby rozpocząć ważną, wieloletnią debatę na temat kondycji i perspektyw rozwoju sektora turystycznego w Polsce z udziałem wszystkich zainteresowanych stron: samorządów różnych szczebli, podmiotów gospodarczych, organizacji turystycznych, organizatorów turystyki, producentów i usługodawców a także konsumentów i mediów.
- Trzy lata temu podjęliśmy wyzwanie stworzenia w Świdnicy centrum dyskusyjnego, dotyczącego polskiej turystyki. Udało się nam połączyć wszystkie środowiska, związane z branżą turystyczną i z satysfakcją muszę powiedzieć, że po raz kolejny gościliśmy grono wspaniałych fachowców i pasjonatów. Serdeczne podziękowania należą się Sylwii Osojcy-Kozłowskiej i kierowanemu przez nią Referatowi Turystyki oraz Jackowi Piekunko i podległemu mu Wydziałowi Promocji. To dzięki ich ciężkiej pracy, od wielu osób słyszałam ciepłe słowa na temat wysokiego poziomu konferencji i świetnej organizacji – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.
Laureatami IX edycji Programu „Przyjazna Gmina” zostały gminy: Rytro, Międzychód, Góra Kalwaria oraz miasta: Jelenia Góra, Piotrków Trybunalski i Gdańsk. Tytuł „Turystyczny Produkt” i Turystyczna Usługa Roku 2017” otrzymali: miasto Będzin za Będziński Zamek, Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych „Aurum” za Kopalnię Złota i Średniowieczną Osadę Górniczą w Złotym Stoku, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, miasto Owidz za Muzeum Mitologii Słowiańskiej, Arboretum Wojsławice, ZOO Wrocław Sp. z o. o., Uzdrowisko Wysowa S.A., Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Hotel Buczyński w Świeradowie Zdroju, Hotel Dwór Elizy z Długopola Zdroju oraz Prywatne Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym.
Kolejny kongres planowany jest na rok 2019, ale wcześniej, w przyszłym roku odbędzie się konferencja przygotowawcza do tego ważnego wydarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group