Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 762
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniccy funkcjonariusze spotkali się z przedstawicielami placówek bankowych

Sobota, 23 lutego 2019, 13:13
Autor: red
Świdnica: Świdniccy funkcjonariusze spotkali się z przedstawicielami placówek bankowych
Fot. KPP Świdnica
W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Na zaproszenie funkcjonariuszy odpowiedzieli przedstawiciele banków z terenu powiatu świdnickiego.

Policjanci rozmawiali z nimi o metodach i sposobach jakimi posługują się przestępcy, by nabrać seniorów przy oszustwach metodą „na policjanta”, „na wnuczka” oraz podobnych. Wszystko po to, by wspólnie zapobiegać oszustwom na szkodę osób starszych. Spotkanie takie to kolejna inicjatywa świdnickich policjantów mająca na celu uchronienie dobytku seniorów.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy na co dzień zajmują się zapobieganiem jak również zwalczaniem przestępstw na szkodę osób starszych, zorganizowali spotkanie dla przedstawicieli placówek bankowych z terenu powiatu świdnickiego.

Celem przedsięwzięcia było omówienie bieżących problemów związanych z zagrożeniami, jakie czyhają na osoby starsze, przede wszystkim oszustwa metodą "na wnuczka", "na policjanta" itp.. Policjanci nie tylko omawiali najczęściej występujące metody działania oszustów ale także udzielali wskazówek co należy zrobić, by ochronić seniorów przed utratą ich pieniędzy.

Świdniccy policjanci podkreślili również, że aby zapobiec tym zdarzeniom ważna jest współpraca policji z placówkami bankowymi, gdyż często bywa tak, że to właśnie pracownik banku może być "ostatnią deską ratunku" dla seniora, który pada ofiarą oszustów. N iejednokrotnie bywa tak, że seniorzy zmanipulowani przez oszustów udają się do banku, gdzie chcą pomóc tzw. „wnukowi” i wypłacają oszczędności swojego życia .
A kilka prostych pytań i odpowiednia reakcja pracowników banku może zapobiec utracie pieniędzy

Spotkanie funkcjonariuszy z przedstawicielami placówek bankowych , to kolejna z inicjatyw podejmowanych przez świdnickich policjantów, mających na celu uchronienie seniorów przed oszustwami metodą "na wnuczka", "policjanta" itp.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group