Czytających: 1503

Sosnowiec: Świdniccy karatecy znów z medalami!

Wtorek, 1 maja 2012, 0:01
Aktualizacja: 0:02
Sosnowiec był w minioną sobotę gospodarzem XXXIX Mistrzostw Polski Seniorów Kyokushin Karate. Świdnicki Klub reprezentowali: Mateusz Kubina, Kamil Gierula i Daniel Bukowy.

Mateusz pierwszy raz w życiu miał możliwość wystąpić w tak prestiżowym turnieju jak Mistrzostwa Polski. Stoczył jedną walkę, którą nieznacznie przegrał podogrywce w kategorii super ciężkiej +90kg. Walka stoczona przez Mateusza na pewno będzie dla niego cennym doświadczeniem, które pomoże mu w jego dalszym rozwoju zawodniczym.

Nasz kolejny zawodnik Kamil Gierula stoczył trzy rewelacyjne walki w kat.-70kg z czego pierwszą zakończył przed czasem, a w drugiej po zaciętym starciu zdobył wazari. W trzecim półfinałowym starciu, które było bardzo wyrównane, Kamil stracił pół punktu czyli wazari i niestety zostało zbyt mało czasu aby odrobił tą stratę. Ostatecznie nasz zawodnik zajął trzecie miejsce i na pewno zrobił duże wrażenie na publiczności zgromadzonej w Sosnowcu. Teraz pozostaje nam czekać na start Kamila w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 2 czerwca w Budapeszcie.

Trzeci reprezentant Świdnickiego klubu Daniel Bukowy wygrał pierwszą i drugą walkę przed czasem. W półfinale Daniel wygrał walkę poprzez większą ilość złamanych desek w teście tamashiwari. Z powodu kontuzji nogi nabytej wcześniej nasz zawodnik nie mógł przystąpić do finałowej konfrontacji i ostatecznie został wicemistrzem Polski w kategorii – 90kg. Teraz Daniel po krótkim odpoczynku będzie przygotowywał się także do Mistrzostw Europy na Węgrzech.

Trenerem Świdnickiego Klubu jest Zbigniew Romanowski (III Dan), któremu zawodnicy dziękują za wysiłek włożony w przygotowanie naszych fighterów do mistrzostw.
Start naszych zawodników na pewno można uznać za bardzo udany i miejmy nadzieję, że na Mistrzostwach Europy nasi reprezentanci wypadną jeszcze lepiej.

Daniel oraz Kamil poszukują sponsorów, którzy wspomogą ich w przygotowaniach do Mistrzostw Europy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr telefonu 886 951 577 lub pod e-mail danielbukowy21@wp.pl.