Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Świdniccy policjanci rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej o cyberprzemocy

Czwartek, 14 lutego 2019, 7:25
Aktualizacja: 10:27
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Świdniccy policjanci rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej o cyberprzemocy
Fot. KPP Świdnica
Internet z którego korzystają obecnie wszyscy – dzieci , młodzież i dorośli stanowi skarbnicę informacji. Ale jest też platformą, na której młodzież kontaktuje się z rówieśnikami. Należy pamiętać, że internet wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. Aby zapobiec niepożądanym sytuacjom funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie spotkali się z uczniami klas IV Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej i rozmawiali o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.

Uczniowie klas od IV Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Ślaskiej spotkali się z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Słotwinie, st. sierż. Martą Balewicz oraz asp. Adamem Kłyszejko w ramach programu „Świadomy Junior”.
Policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat cyberprzemocy. Zjawisko cyberprzemocy na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta może stać się szczególnie dotkliwa - kompromitujące materiały tj. ukradkiem zrobione zdjęcia, "filmiki" nagrane na telefon komórkowy, docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Policjanci rozmawiali z uczniami, jak postąpić gdy będą świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy sami staniemy się ofiarą agresji w sieci. Omówiona została kwestia odpowiedzialności prawnej nieletnich. Funkcjonariusze przybliżyli zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu oraz wskazali, jak ich unikać.

Dzięki tego typu spotkaniom młodzież uczy się, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, by nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Ważny jest także fakt, że konsekwencje działań w świecie wirtualnym, mogą okazać się naprawdę poważne zarówno dla ofiary jak i sprawcy cyberprzemocy w świecie rzeczywistym.

Celem tego spotkania było m.in podniesienie świadomości prawnej w zakresie odpowiedzialności nieletnich za czyny związane z przestępczością internetową. Spotkania takie mają na celu zapobiegać w przyszłości popełnianiu tego typu przestępstw przez młodzież.

W czasie spotkania z młodzieżą policjanci przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności osób pieszych. asp Adam Kłyszejko zwrócił szczególną uwagę na to, aby każdy będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego używał elementów odblaskowych.

Funkcjonariuszom Posterunku Policji w Słotwinie towarzyszył Komisarz Lew, – maskotka świdnickiej komendy, który odwiedził najmłodszych uczniów klasy I. Z najmłodszymi uczniami rozmawiał na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na dworze oraz w domu, jak również na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Na koniec spotkania Komisarz Lew rozdał maluchom elementy odblaskowe i wytłumaczył dlaczego, tak ważne jest ich noszenie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group