Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1026
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniccy strażacy ochotnicy nagrodzeni

Piątek, 1 października 2010, 11:28
Aktualizacja: 16:49
Autor: KO
Świdnica: Świdniccy strażacy ochotnicy nagrodzeni
Fot. Karolina Osińska
Dwadzieścia dwa zastępy strażaków z państwowej straży i ochotników gasiło potężny pożar, który wybuchł w czwartek, 19 sierpnia, w halach przy ul. Westerplatte w Świdnicy. Wczoraj prezydent Wojciech Murdzek nagrodził druhów z miejskiej drużyny OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna podlega szefowi gminy. To umundurowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt organizacja społeczna. Strażacy ochotnicy nie otrzymują pensji, ale dostają ekwiwalent za udział w akcji. To na rękę 16 zł za godzinę.

Czwórka strażaków z OSP Świdnica wczoraj otrzymała od swojego zwierzchnika latarki, polary i koszulki typu polo. Nagrodzeni to Jan Kalinowski, Norbert Handke, Krzysztof Wajer i Marcin Kuchciak.

- To młodzież pozyskana do rzeczy dobrych – powiedział o ochotniczej straży prezydent Wojciech Murdzek. Rzeczywiście, wielu młodych ludzi wstępuje do OSP.

- Trochę strachu było, ten ogień buchał niemiłosiernie – mówił o sierpniowej akcji Jan Kalinowski. Strażacy z OSP Świdnica wspólnie z druhami z Witoszowa gasili pożar na hali. Zużyli przy tym dziesięć zbiorników wody bojowego jelcza, każdy po 6700 litrów.

Pożar w fabryce wybuchł w godzinach pracy. Na straż zatelefonowano o godz. 13.15, momentalnie pojawiły się jednostki ze Świdnicy, chwilę później przyjechali ochotnicy z podświdnickich miejscowości. Na pomoc naszym powiatowym strażakom ruszyli koledzy z powiatów ościennych.

Więcej na temat pożaru:
* Czarny dym nad Westerplatte - pierwsza relacja z miejsca zdarzenia z galerią zdjęć i dwoma filmami,
* Ekipa dochodzeniowo–śledcza policji i strażacy pracują na miejscu czwartkowego pożaru,
* 5 mln zł strat w wyniku czwartkowego pożaru.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group