Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicka Furia już we wrześniu!

Środa, 23 maja 2018, 17:40
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2018, 13:42
Autor: red
Świdnica: Świdnicka Furia już we wrześniu!
Fot. UM Świdnica
Kolejna impreza włącza się w bogaty kalendarz świdnickich wydarzeń sportowych. Tym razem miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli zmierzyć się z własnymi słabościami na specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest firma Dabro–Bau.

Dzięki podpisanej w tym tygodniu umowie przez Prezydent Miasta Świdnicy, Beatę Moskal-Słaniewską z firmą Dabro-Bau reprezentowaną przez prezesa Pawła Dąbrowskiego zorganizowane zostanie pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście.

Udział w imprezie biegowej będą mogły wziąć jedynie pełnoletnie osoby, na które czekać będzie specjalny tor. Teren wokół zalewu Witoszówka zmieni się w trasę naszpikowaną różnego rodzaju przeszkodami zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi. Biegacze do pokonania będą mieli m.in. cieki wodne, górki, drzewa, ściany, liny, trawersy poziome, pajęczyny linowe, zasieki, trylinki, beczki z piaskiem. Będzie to ekstremalne wyzwanie dla miłośników aktywnego spędzania czasu, którzy nie boją się wyzwań i bliskich spotkań z wszechobecnym błotem.
- Poszerzamy naszą ofertę imprez sportowych dla mieszkańców miasta o kolejne ciekawe projekty. Czegoś takiego w Świdnicy jeszcze nie było. Będzie to wyzwanie dla biegaczy, którzy uwielbiają pokonywać własne słabości i mierzyć z różnego rodzaju przeszkodami. Mamy nadzieję, że nasza propozycja zyska sympatyków wśród świdniczan i nie tylko, dla których czołganie się, wspinanie czy pokonywanie wysokich ścian jest jednym słowem zabawą – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Współorganizatorem wydarzenia jest doświadczone w organizacji tego typu ekstremalnych biegów stowarzyszenie z Wrocławia - „Anngellsrun”. Już w trakcie pierwszej wizyty w Świdnicy nad zalewem Witoszówka eksperci ze stowarzyszenia byli zachwyceni terenem, na którym zorganizowany zostanie bieg z przeszkodami.
- Firma Dabro-Bau dołącza do grona naszych partnerów wspierających inicjatywy sportowe w Świdnicy. Przypomnę, że już współpracujemy z takimi firmami jak RST, Marconi, ZUPBADURA czy Galeria Świdnicka. Wachlarz inicjatyw sportowych jakie organizujemy w ciągu roku powiększa się i mamy nadzieję, że nasza nowa propozycja spotka się z zainteresowaniem świdniczan – podkreśla Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu.

Udział w pierwszej „Dabro-Bau Świdnickiej Furii” jest bezpłatny. Organizator przewidział limit startujących, który wynosić będzie 700 osób. Zapisy na wydarzenie ruszą już niedługo, bo 31 maja na specjalnie przygotowanej stronie internetowej „www.anngellsrun/zapisy”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group