Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicka Karta Dużej Rodziny nr 500 ma właściciela

Środa, 5 marca 2014, 15:24
Aktualizacja: 0:16
Autor: red.
Świdnica: Świdnicka Karta Dużej Rodziny nr 500 ma właściciela
Fot. Tomasz Pietrzyk/UM Świdnica
Ogromne zainteresowanie Świdnicką Kartą Dużej Rodziny. We wtorek, 4 marca prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek wręczył karty o numerach 500–505 sześcioosobowej rodzinie państwa Maciejewskich.

Specjalna karta jest wydawana od lutego, a w połowie stycznia ruszył punkt informacyjny i rozpoczęło się przyjmowanie wniosków. Do dziś przygotowano ponad 600 kart dla 120 rodzin.

Mieszkańcy swoimi decyzjami udowodnili, że założenia programu były bardzo dobre i słuszne. Oprócz rzeczywistego wsparcia w postaci przeróżnych ulg i bonusów promujemy również rodziny, wokół których buduje się przecież życie całego miasta. Cieszę się również z coraz większego zainteresowania świdnickich firm, które proponują swoje ulgi w ramach Karty Dużej Rodziny. To konkretne zaangażowanie i konkretne oferty – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Dzięki karcie mieszkańcy mogą liczyć nawet o połowę tańsze bilety miesięczne komunikacji miejskiej. Na lodowisko lub basen dziecko może wejść bezpłatnie, a rodzic w cenie biletu ulgowego, podobnie do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Do tego liczne obniżki cen bądź bezpłatne wejścia na imprezy organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury.

Oszczędności dla statystycznej 5-osobowej rodziny tylko w związku z ulgami w komunikacji miejskiej i niższymi płatnościami za przedszkole i żłobek szacowane są na ok. 2.200 zł rocznie. Korzystanie z oferty kulturalnej i sportowej to kolejne ok. 1.700 zł rocznie oszczędności. Tak więc korzyści dla rodzin są jak najbardziej wymierne.

***

Program Świdnicka Karta Dużej Rodziny adresowany jest do rodzin z jednym lub dwojgiem opiekunów oraz trojgiem lub więcej dzieci. Nie ma znaczenia dochód osiągany przez rodziców, trzeba natomiast mieszkać razem na terenie miasta Świdnicy. Wprowadzone zostały już liczne ulgi jednostek miejskich. Dostępne są również ulgi od świdnickich firm – do dziś do akcji przyłączyło się 18 podmiotów.

Jak można otrzymać kartę?
Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w pokoju nr 1, na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49). Wnioski przyjmowane są w dni robocze w godz. 9.00-13.00, a we wtorki w godz. 13.00-17.00.

Zapraszamy przedsiębiorców!
Do programu może przystąpić każda firma działająca w Świdnicy, w każdym momencie jego trwania. Firma uczestnicząca w programie udziela rabatów na swoje usługi i produkty, w zamian posługuje się specjalnym oznakowaniem, dzięki czemu zyskuje wizerunek przyjazny rodzinie. Wielkość rabatów, rodzaj ulg, promocji zależy od podmiotu udzielającego, konsultowany jest z Koordynatorem Programu.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group