Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicka kolęda

Czwartek, 8 grudnia 2022, 17:24
Autor: red
Świdnica: Świdnicka kolęda
Fot. organizatorzy
Już 16 grudnia rozpocznie się Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 22 grudnia na trzydziestu stoiskach, w drewnianych straganach wystawienniczych, świdniczanie będą mieli okazje kupić między innymi: rękodzieło, wyroby artystyczne, ozdoby i dekoracje świąteczne czy też kulinarne przysmaki i aromatyczne napoje.

Atrakcją dla dzieci będzie zagroda alpak. Zwierzęta będą w Rynku w sobotę, 17 grudnia od godz. 12.00 do 15.00. A dzień później najmłodszych odwiedzi Mikołaj z Laponii. Bożonarodzeniowe warsztaty, konkursy, animacje i koncerty przygotowały instytucje kultury.

Na tradycyjne spotkanie ludzi sportu i kibiców przy ognisku, czyli „Sportową Kolędę” zapraszamy w piątek, 16 grudnia o godz. 17.00 na plac przed lodowiskiem. Kilka dni później, w czwartek, 22 grudnia o godz. 17.00 na placu przed katedrą odbędzie się wigilia organizacji pozarządowych.

W niedzielę, 18 grudnia o godz. 14.30 zapraszamy do Rynku na jasełka przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. A już o godz. 15.00 na „Wigilię wszystkich świdniczan”, podczas której harcerze wręczą gospodarzom światełko betlejemskie. Bożonarodzeniowe życzenia przekażą mieszkańcom prezydent miasta oraz przedstawiciele różnych wyznań religijnych. Świdniczanie będą mieli też okazję wspólnie kolędować z „Dzikim Chórem” i wypić gorący barszczyk.

A o tym, jakie jeszcze wydarzenia zaplanowano w ramach Świdnickiej Kolędy przeczytać możecie Państwo na plakatach oraz na stronie www.swidnickakoleda.pl i na FB Świdnicka Kolęda, Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Świdnica rynek z tradycjami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – przygotowano moc atrakcji zarówno dla najmłodszych i tych nieco starszych świdniczan.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group