Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicka Kolęda Seniorów

Niedziela, 3 grudnia 2017, 13:57
Autor: red
Świdnica: Świdnicka Kolęda Seniorów
Fot. organizatorzy
Świdnicka Kolęda w tym roku rozpocznie się 14 grudnia. Udział w niej wezmą goście z Czech oraz zaprzyjaźnionych polskich miast. Wydarzenie to odbędzie się w ramach projektu „Aktywny senior polsko–czeskiego pogranicza”.

Impreza rozpocznie się świąteczną paradą seniorów, którzy przemaszerują z ulicy Nauczycielskiej do Rynku, gdzie rozpocznie się zwiedzanie miasta z przewodnikiem i udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Następnie w Klubie Bolko będzie miała miejsce uroczysta polsko-czeska wieczerza wigilijna, podczas której wystąpi chór z Kędzierzyna-Koźla, zespół Barunka z Czeskiej Skalicy oraz zespół Jubilat ze Świdnicy.

W ramach projektu świdniccy seniorzy uczestniczyli już w kilku integracyjnych wydarzeniach – pikniku seniora, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu, święcie smoka w czeskim Trutnowie, Targach Senioralnych w Kłodzku, Senioriadzie Sportowej w Świdnicy i dożynkach w Czeskiej Skalicy. Tym razem gospodarzem spotkań integracyjnych będzie ponownie Świdnica, która gościć będzie seniorów z Nachodu, Czeskiej Skalicy, Trutnova, Kędzierzyna – Koźla i Kłodzka.

Celem projektu jest utworzenie i rozwój transgranicznej sieci współpracy samorządów lokalnych, ich jednostek oraz organizacji pozarządowych pracujących na rzecz seniorów. Projekt ma wykreować wśród seniorów postawy aktywności, otwartości na nowe znajomości, otaczający świat oraz dodać odwagi osobom starszym i zachęcić je do zaangażowania się w życie lokalnej społeczności. Działania współfinansowane są przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Zapisy na udział w wydarzeniu już od poniedziałku, 4 grudnia prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group