Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicka Kuźnia Talentów z certyfikatem ministerstwa

Sobota, 12 marca 2011, 7:36
Aktualizacja: 7:37
Autor: GrA
Świdnica: Świdnicka Kuźnia Talentów z certyfikatem ministerstwa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnicki MDK znalazł się na liście dwudziestu siedmiu dolnośląskich placówek wyróżnionych certyfikatem Ministra Edukacji Narodowej.

„Miejsce Odkrywania Talentów” - takim tytułem, jako jedyna placówka w powiecie świdnickim, może pochwalić się świdnicki Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego. O certyfikat placówka starała się od jesieni ubiegłego roku. - To pokłosie bezpośrednich działań naszego MDK-u na forum całej Polski. Istniejemy przecież m.in. w takiej sieci, jak Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego - wyjaśnia dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy Zbigniew Cyryl.

Do placówki trafił już list gratulacyjny od Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall oraz specjalne logo, które zostanie zamontowane na budynku placówki. – Nikt nie zaprzeczy, że te talenty, które od wielu lat przewijają się przez naszą placówkę tu zostają oszlifowane i wypromowane – dodaje Zbigniew Cyryl. – To duża satysfakcja dla placówki i nauczycieli, ale także naszych wychowanków i ich rodziców. To wieka frajda. Naprawdę mamy się, czym pochwalić.

To wyjątkowy rok dla świdnickiego Młodzieżowego Domu Kultury. W tym roku placówka obchodzić będzie 60-lecie istnienia. Te kilkadziesiąt lat istnienia Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy to wiele godzin różnorodnych zajęć i niezliczona liczba ich uczestników. Wielu z nich to dziś sławy w różnych dziedzinach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group