Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicka Policja i straż miejska w jury szkolnego „Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym”

Sobota, 25 listopada 2017, 15:54
Aktualizacja: Niedziela, 26 listopada 2017, 12:23
Autor: red
Świdnica: Świdnicka Policja i straż miejska w jury szkolnego „Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym”
Fot. KPP Świdnica
W Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego „Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym”. W jury tego konkursu zasiedli przedstawiciele świdnickiej Policji oraz straży miejskiej. Uczestnikami konkursu były reprezentacje sześciu szkół podstawowych z terenu Świdnicy.

23 listopada br w godzinach 10.00-12.00 w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 8 mieszczącej się przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy odbyła się coroczna rywalizacja uczniów szkół podstawowych ze Świdnicy. W tym roku szkolnym udział wzięły trzyosobowe reprezentacje sześciu szkół podstawowych. Podczas zawodów uczniowie z klas drugich i trzecich wykazali się wiadomościami i umiejętnościami koniecznymi do poruszania się po drogach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego wśród uczniów świdnickich szkół podstawowych. W ośmiu konkurencjach teoretycznych reprezentanci odpowiadali na pytania dotyczące m.in.: znaków drogowych, obowiązkowego wyposażenia roweru oraz kształtów i kolorów sygnalizacji świetlnej.

Wyniki rywalizacji były następujące: miejsce pierwsze zajęła Szkoła Podstawowa nr 6, drugie miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1, natomiast miejsce trzecie – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Bliżej Dziecka”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group