Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Opole: Świdnicka prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko opolskim policjantom

Środa, 12 stycznia 2011, 10:38
Aktualizacja: 10:41
Autor: KO
Świdnica/Opole: Świdnicka prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko opolskim policjantom
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Prawie rok trwało śledztwo w sprawie opolskich policjantów. Chodzi o wydarzenia ze stycznia 2010 r. Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu byli podejrzewani o niedopełnienie obowiązków polegających na zapewnieniu ochrony życia i zdrowia ludzi oraz bezpieczeństwa publicznego na terenie obiektu handlowego Opolanin w związku z posiadanymi informacjami o planowanym napadzie rabunkowym na właściciela kantoru wymiany walut. Życie straciła wtedy jedna osoba.

Funkcjonariusze mieli dopuścić do użycia przez właściciela kantoru broni palnej, a więc pośrednio przyczynić się do zgonu jednego z napastników, którego mężczyzna zastrzelił. 7 stycznia ubiegłego roku na terenie Galerii Handlowej Opolanin doszło do usiłowania napadu rabunkowego przez czterech napastników na właściciela kantoru wymiany walut. Pokrzywdzony broniąc się przed napastnikami użył posiadaną przez siebie legalnie broń palną. Dwa razy oddał strzał z pistoletu Astra A-75. Trafiony został jeden ze sprawców napadu i zmarł na miejscu zdarzenia.

Na miejscu byli funkcjonariusze policji. Mieli oni już wcześniej informacje o planowanym napadzie, uprzedzili o tym pokrzywdzonego i obserwowali go bezpośrednio przed oraz w trakcie zdarzenia.

Prokurator Apelacyjny we Wrocławiu sprawę podejrzenia popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy opolskiej policji przekazał do prowadzenia Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy. - Przeprowadzone w toku śledztwa dowody, w znacznej części o charakterze niejawnym, pozwoliły na stwierdzenie, że żaden z uczestniczących jak i kierujących czynnościami operacyjnymi funkcjonariuszy policji nie dopuścił się przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych - mówi prokurator Ewa Ścierzyńska. - Postanowienie o umorzeniu śledztwa jest nieprawomocne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group