Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicka Skrzynia Pamięci

Poniedziałek, 27 maja 2013, 7:19
Autor: red.
Świdnica: Świdnicka Skrzynia Pamięci
Fot. użyczone
Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy postanowiła włączyć się w akcję przygotowania pamiątek i wiadomości dla przyszłych pokoleń. Zebrane „wiadomości do przyszłości” umieszczone zostaną w specjalnej skrzyni, która będzie wkopana na skwerze przy ulicy Franciszkańskiej.

Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy wychowała wiele roczników wspaniałych młodych ludzi, którzy już jako osoby dorosłe swoimi dokonaniami, życiem są świadectwem naszych starań pedagogicznych. Aby zostawić po sobie także materialny ślad, szkoła postanowiła przygotować szkolny projekt pod hasłem: „My, nasze miasto, nasz świat za 30, 50, 100 lat”.

Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowanie pamiątek do świdnickiej skrzyni pamięci. Klasy 0 i I wykonały prace plastyczne pt. „Świat za 100 lat”. Klasy II i III przygotowały prace literackie pt. „Mój świat”, w których opisały swoje pasje, zainteresowania, codzienne radości i smutki, marzenia i pragnienia. Klasy IV- VI w liście pt. „Gdy będziemy dorośli” opisały, jak wyobrażają siebie jako osoby dorosłe- swój dom, pracę, życie rodzinne, przyjaźnie, zainteresowania.

Nie wiemy, za ile lat od 2013 roku nastąpi otwarcie skrzyni pamięci. Być może świadkami tej chwili będą nasi dorośli uczniowie, a może ich dzieci lub wnuki. Mamy nadzieję, że opisywane przez nich wyobrażenia, marzenia przyszłości chociaż w części spełniły się.

Tacy byliśmy w 2013 roku. Poznajcie nas… Pomysł projektu i wykonanie: Anna Ambroszkiewicz oraz grono pedagogiczne i uczniowie klas 0- VI.

(SP 105)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group