Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicka Straż Miejska świętuje [FOTO,VIDEO]

Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 14:42
Aktualizacja: Wtorek, 30 sierpnia 2011, 11:06
Autor: GrA
Świdnica: Świdnicka Straż Miejska świętuje [FOTO,VIDEO]
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dokładnie dwadzieścia lat temu, pierwszego października, na ulice Świdnicy wyruszył pierwszy patrol Straży Miejskiej. Dziś świdniccy strażnicy uczcili okrągły jubileusz.

Obecnie w szeregach świdnickiej Straży Miejskiej pracują 42 osoby, w tym 35 strażników miejskich. Wśród nich 23 w służbie patrolowej, 8 dyżurnych i obsługi monitoringu oraz 4 w sekcji rejestracji elektronicznej. Dziś w świdnickim Urzędzie Miejskim świętowali dwudziestolecie powołania Straży Miejskiej.

Zobacz film:

- Warto się dziś odwołać do tych momentów, które przeżyliście w trakcie swojej długoletniej pracy. To wiele momentów, które mogą dawać satysfakcję, ale też cienie waszej pracy. Przyzwolenie społeczne na nieakceptowane postawy i ogromny deficyt postaw obywatelskich sprawiają, że niejednokrotnie jesteście osamotnieni w swoich działaniach – mówił podczas dzisiejszych uroczystości zastępca prezydenta Świdnicy Ireneusz Pałac. Jednocześnie życząc świdnickim strażnikom satysfakcji z wykonywanej pracy. – Życzę wam, aby to nie była zwykła praca, a przekonanie, że to co robicie jest słuszne – dodaje zastępca prezydenta.

Dwudziestolecie powołania świdnickiej straży miejskiej to niezwykła okazja do podsumowań, a także wręczenia nagród i awansów. Decyzją Komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy z dniem 1 września na stanowisko starszego inspektora mianuje inspektora Marka Fiłonowicza, na stanowisko inspektora- młodszego inspektora Grażynę Czerską-Paszkowską, młodszego inspektora Ryszarda Filimowskiego, młodszego inspektora Krzysztofa Grzegorczyka, młodszego inspektora Sławomira Jóźwika, młodszego inspektora Mariusza Rejowskiego, młodszego inspektora Tomasza Ulanowskiego, na stanowisko młodszego specjalisty – starszego strażnika Roberta Bielata, na stanowisko strażnika – młodszego strażnika Piotra Bernatowicza, młodszego strażnika Dorotę Mozol, młodszego strażnika Agnieszkę Polak.

- Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by świdnicka Straż Miejska jak najlepiej wypełniała swoje obowiązki – zapewnia komendant świdnickiej Straży Miejskiej Stanisław Rybak. Podczas dzisiejszych uroczystości świdniccy strażnicy złożyli także podziękowania za wieloletnią współpracę Józefowi Rączkowskiemu, zastępcy komendanta świdnickiej Straży Miejskiej, który od listopada opuści szeregi świdnickich strażników po 49 latach pracy zawodowej, w tym 20 latach w Straży Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group