Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicki Dzień Godności dniem równości i jedności

Poniedziałek, 5 maja 2014, 11:39
Aktualizacja: 11:40
Autor: red.
Świdnica: Świdnicki Dzień Godności dniem równości i jedności
Fot. użyczone
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy już po raz 14 organizuje przemarsz ulicami miasta.

Tradycyjnie o godzinie 13.00 wszyscy sympatycy spotykają się pod Urzędem Miejskim w Świdnicy. Około 300 zaproszonych gości: władze miast i powiatów, przedstawiciele urzędów gmin, stowarzyszenia i instytucje niosące pomoc, osoby niepełnosprawne ich rodziny i przyjaciele. Uczestnicy wyruszą w podróż ulicami Armii Krajowej i Wałbrzyską, która zakończy się wysłaniem 300 kolorowych balonów w niebo z marzeniami podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Świdnicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie – trzech placówek, które prowadzone są przez PSOUU Koło w Świdnicy, działające już od 27 lat. Przemarsz zakończy się happeningiem na Placu Grunwaldzkim.

W tym roku korowód prowadzić będzie orkiestra dęta z Żarowa, zespoły folklorystyczno - ludowe „Olszaniacy” i „Mokrzeszów”. Zabezpieczać imprezę będą policja, straż miejska i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Świdnicy.

Po zakończeniu happeningu czekać będzie na zaproszonych gości zabawa i słodki poczęstunek w Klubie Bolko.

Władze Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy zapraszają do wspólnego przemarszu, a tym samym do uczczenia tego ważnego dnia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Urzędu Miasta w Świdnicy oraz Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

(Jadwiga Roniewska – Ciupiak)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group