Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicki Ekonomik wrócił z Portugalii

Niedziela, 10 marca 2019, 13:35
Autor: red
Świdnica: Świdnicki Ekonomik wrócił z Portugalii
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy wróciła z 4–tygodniowego stażu, który uczestnicy odbywali w portugalskich przedsiębiorstwach: Publiplanicie, Dotesfera, Intermache i Amators Car – Seat i Opel/BMW w Evorze, w ramach realizacji projektu pt. „Europejskie praktyki zawodowe z plusem 3” nr 2018–1–PL01–KA102–049365 finansowanego z funduszy Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Staż obejmował również poznawanie kultury, tradycji czy zwyczajów Portugalczyków. Uczniowie zwiedzili m.in. Castelo de Monsaraz, największe sztuczne jezioro w Europie z zaporą wodną Alqueva, pałac Pena w Sintra koło Lizbony, plaże oceanu Atlantydzkiego dla serwerów w dzielnicy Lizbony Costa de Caparica i centrum Lizbony.

Pobyt w Porugalii zakończył się uroczystą kolacją w Restauracji Graciete w Evorze, podczas którego prezes organizacji pośredniczącej AENIE Jaime Araujo, w obecności zaproszonych pracodawców z Intermache i A.Matos Car , wręczył stażystom certyfikaty ukończenia stażu.

Pożegnaniom i podziękowaniom nie było końca……. Uczniowie wrócili do Polski z nowymi umiejętnościami i perspektywami na przyszłość. Jak sami stażyści mówią „staż był niezwyły, merytoryczny, świetnie zorganizowany i przebiegał wyjątkowo w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze”.

Kolejnym etapem projektu jest wyjazd drugiej grupy uczniów na staż na Maltę, który odbędzie się w maju 2019.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group