Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicki Electrolux zatrudnia i rozbudowuje zakład

Czwartek, 10 kwietnia 2014, 13:41
Aktualizacja: Piątek, 11 kwietnia 2014, 2:16
Autor: red.
Świdnica: Świdnicki Electrolux zatrudnia i rozbudowuje zakład
Fot. archiwum
Firma Electrolux w związku z rozwojem produkcji i rozbudową infrastruktury rozpoczęła rekrutację nowych pracowników do swojej fabryki, co ogłosił dyrektor świdnickiej fabryki, podczas czwartkowej, 10 kwietnia konferencji prasowej.

Electrolux to jeden z największych pracodawców w Świdnicy. Obecnie zatrudnia 1 000 osób, głównie mieszkańców Świdnicy i okolic. W chwili obecnej firma poszukuje ok. 40 pracowników linii montażowej oraz wydziału pras i emalierni. Za dwa miesiące, wraz ze wzrostem zamówień, Electrolux planuje zatrudnić kolejnych kilkadziesiąt osób. Zwiększenie zatrudnienia wiąże się przede wszystkim z rozwojem produkcji i rozszerzeniem asortymentu produktów. W 2013 roku z taśm świdnickiej fabryki, która uruchomiona została w 2006 r., zjechały jedne z najnowocześniejszych technologicznie produktów – piekarniki parowe, a od połowy ubiegłego roku świdnicka fabryka wytwarza również jedną z nowości produktowych firmy Electrolux – piekarniki z funkcją kuchenki mikrofalowej.

Ale to nie koniec. 4 kwietnia 2014 roku Electrolux otrzymał kolejne, już czwarte, zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w świdnickiej podstefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Firma planuje zainwestować w Świdnicy aż 11 milionów złotych w rozbudowę magazynu wyrobów gotowych, co przełoży się na zatrudnienie kolejnych
30 pracowników w bieżącym roku. Rozbudowa magazynu umożliwi dalszy rozwój produkcji, a w konsekwencji umocni pozycję fabryki w regionie.

***

Electrolux traktujemy jako inwestycyjny „okręt flagowy”, ponieważ decyzja firmy o rozpoczęciu przed laty działalności w Świdnicy, zachęciła innych przedsiębiorców. Dalszy rozwój to istotny sygnał, że tworzymy sprzyjający współpracy klimat, że Świdnica się sprawdza. Świadczą o tym liczby, bo z deklaracji zatrudnienia 400 osób, firma realnie przeskoczyła liczbę 1 000 zatrudnionych pracowników – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Chciałbym podkreślić, że otrzymując nowe zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej zobowiązaliśmy się do zatrudnienia 30 nowych pracowników oraz utrzymania etatów dla 750 do końca 2021 roku, ale już dzisiaj pracuje u nas ponad 1 000 osób. To pokazuje jak szybko i dynamicznie rozwijamy się. Rok 2014 będzie również stał pod znakiem rozwoju naszego zakładu. Przewidujemy dalszy wzrost produkcji, rozbudowę zakładu
i zwiększanie zatrudnienia. Mnie osobiście najbardziej cieszy nie tylko fakt, że nasza produkcja systematycznie rośnie, ale także to, że produkujemy coraz nowocześniejsze i strategiczne z punktu widzenia firmy produkty, takie jak piekarniki parowe czy piekarniki z funkcją kuchenki mikrofalowej. To oznacza również rozwój kompetencji i umiejętności naszych pracowników
– mówi Sebastian Gulka, dyrektor świdnickiej fabryki Electrolux.

Czwarte zezwolenie dla jednego inwestora, nie często się zdarza i jesteśmy dumni, że Electrolux działa w strefie i jest mu tu dobrze. Szwedzki koncern jest jedną z najbardziej stabilnych i solidnych firm, która jest globalnym przedsiębiorstwem, ale świetnie się wpasowała w lokalne środowisko. Co więcej wszystkie deklaracje realizuje z naddatkiem – mówi Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „Invest-Park”.

***

Fabryka Electrolux w Świdnicy jest trzecim po Żarowie i Oławie nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zakładem, który firma zbudowała od podstaw w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Produkcja ruszyła tutaj w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki wolnostojące i oraz piekarniki do zabudowy.

W sumie w całej Podstrefie Świdnica WSSE „Invest-Park” nakłady inwestycyjne firm, które się ulokowały, przekroczyły 1 mld zł. Z deklarowanych ponad 2 tys. nowych miejsc pracy zatrudnienie znalazło ok. 2,6 tys. osób!

(Dominika Kosman Menedżer ds. Komunikacji i PR Electrolux Poland
Stefan Augustyn rzecznik prasowy UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group