Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Trutnow: Świdnicki GRYF i Trutnowski SMOK we wspólnym projekcie

Sobota, 26 stycznia 2013, 1:18
Aktualizacja: 0:35
Autor: red.
Świdnica/Trutnow: Świdnicki GRYF i Trutnowski SMOK we wspólnym projekcie
Fot. użyczone
W tym roku dzięki unijnemu wsparciu na polsko–czeskim pograniczu będzie realizowany świdnicki projekt zatytułowany „Świdnicki GRYF i Trutnowski SMOK” oraz adekwatny projekt miasta partnerskiego Trutnow pt. „Trutnovski DRAK i Świdnicki GRYF”.

W ramach projektu w Świdnicy zorganizowane zostaną trzy duże imprezy kulturalno-edukacyjne: Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych, Świdnicka Gryfiada, Święto Latawca – tzw. Dragonalia, a także szereg warsztatów tematycznych dotyczących modelarstwa, plastyki, muzyki i teatru – wylicza Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

Z kolei w Trutnowie świdniczanie będą mogli uczestniczyć m. in. w korowodzie – Parada Smoków, festynie z okazji „Wejścia smoka na wieżę Ratuszową” oraz imprezie z okazji „Zejścia smoka z wieży Ratuszowej”.

Organizację imprez opieramy również o wspólne dzieje i losy m. in. księżniczki świdnickiej Anny – królowej Czech i jej męża cesarza Karola. Orszaki Anny i Karola przejdą w uroczystym pochodzie zaręczynowym przez Rynek w Świdnicy w czerwcu, w trakcie Świdnickiej Gryfiady – dodaje wiceprezydent Skórski.

Projekty realizują wspólnie miasto Świdnica przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury i miasto Trutnow przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Trutnov – město draka“.

Inicjatywy polegają na przygotowaniu wspólnych imprez kulturalnych i edukacyjnych na rzecz rozwoju i współpracy transgranicznej PL-CZ. Istotę projektów stanowić będą imprezy promujące legendy (miejskie i herbowe), baśnie i historie obu miast. Wartość obu projektów to ok. 50 tys. euro z czego dofinansowanie unijne wyniesie do 95 proc.

O szczegółach planowanych przedsięwzięć będziemy informować na bieżąco.
Projekt jest już realizowany i w sobotę, 26 stycznia na Rynku w Trutnowie zaplanowano Zabawę Karnawałową w ramach projektu czeskiego. Ze Świdnicy do Trutnowa pojedzie ponad 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży działającej w sekcjach Młodzieżowego Domu Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group