Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 770
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicki klaster energetyczny

Czwartek, 17 marca 2022, 11:27
Autor: red
Świdnica: Świdnicki klaster energetyczny
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W rektoracie Uniwersytetu Ekonomiczne we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli Klastra Świdnicka Energia Odnawialna oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, podczas którego zawiązano partnerstwo na rzecz wypracowania najlepszych praktyk w zakresie transformacji energetycznej i społeczności energetycznych, w tym klastrów energii.

Podstawą współpracy Klastra z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu będzie transfer wiedzy i doświadczeń poprzez prowadzenie badań, upowszechniania ich wyników oraz realizowanie wspólnych projektów.

W inauguracji porozumienia stron wzięli udział m.in. prof. dr hab. Andrzej Kaleta - Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Piotr Fedorowicz – Starosta Świdnicki, Zygmunt Worsa – Wicestarosta Świdnicki oraz Paweł Łapacz - Prezes Dolnośląskiej Energii Odnawialnej.

Jak zaznaczył na spotkaniu Paweł Łapacz: „Znajdujemy się w przełomowym momencie z punkty widzenia transformacji energetycznej w skali kraju i Europy. Rosnąca świadomość społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i klimatu, a także potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla społeczności, determinuje konieczność podjęcia zdecydowanych kroków w kierunku OZE. Międzysektorowe partnerstwa, takie jak to, które dzisiaj zawiązaliśmy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, są gwarantem realizacji optymalnych i mądrych działań dla wszystkich stron naszej inicjatywy. Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę, która przełoży się wspólne osiągnięcie celu bezpiecznej i zeroemisyjnej gospodarki.”

Partnerstwo z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu to kolejny duży krok w działaniach Klastra Świdnicka Energia Odnawialna. Wciąż trwa rekrutacja członków biznesowych do klastra energii. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z biurem koordynatora mailowo biuro@deo.energy luz telefonicznie +48 733 595 103.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group