Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicki PiS uczcił pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Piątek, 12 kwietnia 2013, 9:13
Autor: red.
Świdnica: Świdnicki PiS uczcił pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
Fot. użyczone
W kolejną, trzecią już rocznicę tragicznego lotu samolotu rządowego TU–154M przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zgromadzili się przy okolicznościowej tablicy, znajdującej się na cmentarzu przy Al. Brzozowej w Świdnicy, by oddać hołd śp. Lechowi Kaczyńskiemu – prezydentowi RP, jego małżonce Marii oraz wszystkim pozostałym, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

- Wielu działaczy i sympatyków PiS z naszego miasta udało się na oficjalne obchody do Warszawy - mówi Robert Garstecki, radny miejski pełniący funkcję przewodniczącego struktur w mieście. Jak co roku władze okręgowe partii zorganizowały bowiem wyjazd autokarowy dla wszystkich chętnych zainteresowanych udziałem w stołecznych uroczystościach. - Pomimo tego postanowiliśmy uczcić rocznicę tej straszliwej tragedii również u nas w Świdnicy, przy pamiątkowej tablicy ufundowanej dwa lata temu przez naszą organizację - dodaje Garstecki.

- W katastrofie zginęła elita państwowa, przedstawiciele wszystkich znaczących środowisk politycznych w Polsce. Stało się to w czasie podróży na obchody ku czci pamięci ofiar katyńskich zamordowanych przez reżim stalinowski w czasie II Wojny Światowej. To data symboliczna, boleśnie zapisana w kartach naszej historii - podkreśla radny miejski i zaraz po tym dodaje: - Polska racja stanu wymaga, by wyjaśnić wszystkie okoliczności, które doprowadziły do tej tragedii. Jesteśmy to winni ofiarom, ich rodzinom oraz samym Polakom. Po tych trzech latach mamy jednak coraz więcej wątpliwości i pytań. Działania strony rosyjskiej oraz samego rządu potwierdzają, że niestety nie ma żadnej woli politycznej, by sprawę tę solidnie wyjaśnić. Liczymy jednak, że kiedyś dowiemy się w końcu całej prawdy - kończy radny Garstecki.

Po wspomnieniu ofiar katastrofy i cichej modlitwie pod pamiątkową tablicą złożono okolicznościową wiązankę oraz zapalono znicze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group